Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen hangösszeál...

Tom Benko kérdése:

Szerintetek milyen hangösszeállítás illik jobban egy tavaszi dolgozathoz?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha produktívak lennének a diákok, nem vonná el a figyelmüket mindenféle dolog. A lehetőségek:

- mennydörgés (közeli/távoli)

- eső (csendes, hangos)

- patakcsobogás

- levélsusogás

- madárcsicsergés

- szélzúgás

- tábortűz

- éjjeli hangok (tücsökciripelés, miegymás)

- vonat zakatolása

- kávézó

- ventillátor búgása


Ezeket lehet keverni is. Nálam eddig a távoli mennydörgés, halk szellő és csendes eső vált be, de kíváncsi vagyok, van-e valamilyen egyéb javaslat.



2019. ápr. 28. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy dolgozatírás közben milyen hangok legyenek? Én leginkább csöndet szeretnék. Akkor nem vonná el semmi a figyelmemet.
2019. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tapasztalatom szerint a teljes csend még órán sem igazán jó.
2019. ápr. 28. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Madárcsicsergés ne legyen, most is rivalizálnak itt a kertben és nem tudok tanulni.

A mennydörgés néha ijesztő.

Az eső jónak tűnik, mindig szeretem hallgatni.

Patakcsobogástól talán egyeseknek jobban kell pisilni.

Levélsusogás jónak tűnik.

Szélzúgás kicsit baljós.

Tábortűz jónak tűnik.

Éjjeli hangok is, ha nem váltanak gyakran hangszínt és hangmagasságot.

Vonat is jó, a kávéház is(ha nem váltanak hangszínt és hangmagasságot, csak búg a tömeg), a ventillátor is.

2019. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!