Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskola abbahagyasa az osztály...

Iskola abbahagyasa az osztály befejezése nélkül?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, már egy másik iskolában leerettsegiztem.

Majd egy gyengébb iskolába felvettem szakmát tanulni, így azokbol amiből van érettségim fel vagyok mentve, magyarán csak a szakmai órákra kell bemennem. Már nem tetszik és minden reggel hányingerem van. Nem szeretem az osztályt. A harmadba már terhes vagy már megszult. 15 évesen. Tanárok bunkók. Az anyag unalmas.

Felevkor minden tanulás nélkül lettem kitűnő.

De szeretném abbahagyni. Nyáron lenne szakmai gyakorlat, de nincs már hozzá kedvem. Illetve nyáron költözök barátomhoz, inkább abban a városban keresnék munkát.

Ezt igy lehet? Nem lesz meg az az évem, ez baj?


2019. ápr. 30. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem baj, de neked lehet, hogy az.

Azon gondolkodtál, hogy egy érettségivel mihez kezdesz? Gyakorlatot tudsz ott is csinálni, ahova költözöl.

Amúgy nem teljesen értem, most te egy sima szakközépiskolába jársz újabb 4 évig, tehát újra 9.-es vagy? Ennek mi értelme van?

Döntsd el mit szeretnél tanulni és keress megfelelő okj képzést, 2 okj ingyenes felnőttképzésben is, mellette tudsz dolgozni.

2019. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel már az év vége nincsen olyan messze, én kibírnám, mert ez csak olyan félmunka. Nem tudhatod, mikor még elkel.
2019. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Hagyd abba persze.

Mekiben vagy gyárban dolgozni egy álom és stabil, biztos jövőt tudtok belőle építeni a barátoddal.

2019. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Okjra mennék inkább. Vagy tanfolyam.

Igen, 9.-es vagyok, ujra.

Ezt a mostanit, okjn is el tudnám végezni, 3 hónap alatt, nem 4 év..

Jövőre ok kapnak ösztöndíjat, én nem.

2019. ápr. 30. 08:33
 5/8 anonim ***** válasza:

A helyedben befejezném ezt a tanévet, hiszen mindjárt vége lesz. Meglenne így a teljes éved (még ha abba is hagyod), ellenkező esetben az egész tanéved veszik!

A másik szempont: ha valami miatt haza kell költöznöd (esetleg nem lesz megfelelő az együttélés), akkor is jobb, ha a következő osztályba léphetsz, nem az terjed el rólad, hogy félbehagyogatsz mindent.

Különben is: ha nem tanulsz és nem keresel munkát (nyárig már minek?), akkor csak láblógatva várod, hogy a fehér lovon érkező királyfi kimentsen a városodból?

2019. ápr. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem el, hogy érettségi után beiratkozhatsz 9. évfolyamra.

Az állam sem hülye, hogy ennyi évig költsön az oktatásodra! Érettségi után technikumban vagy hasonlóban lehet tanulni, de az 13.evfolyam.

2019. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pedig felvettek 9.be. 19 évesen 15 éves osztalytarsaim vannak.
2019. ápr. 30. 18:48
 8/8 anonim ***** válasza:

De hogy jutott eszedbe egyáltalán megint 9.-be menni? Aki érettségi után akar szakmát tanulni, az nem gyerekek közé ül be, hanem a felnőttoktatásba megy.

Egyébként azt csinálsz, amit akarsz, nyilván abbahagyhatod ezt a sulit bármikor, kényszeríteni senki se fog rá, hogy végigcsináld a nyári gyakorlatot is. Az nyilván annak a feltétele, hogy jövőre mehess 10.-be. De ha úgyse akarsz, akkor minél előbb menj inkább olyan tanfolyamra, amit aztán végig is csinálsz, mert ennek így semmi értelme.

2019. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!