Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újra felvételizzek? Hogyan...

Újra felvételizzek? Hogyan működik?

Figyelt kérdés

A szakomon idén még 2,75 a minimum átlag. Viszont a TVSZben írták szerint, ez a következő tanévtől 3,0 lesz. Nagyon félek, mert nehéz a szak,és mostmár nem lehet azzal nyugtatni magam, hogy csak a kettes legyen meg. De a hármas sem elég, hisz ha minden 3, de becsúszik egy 2, hiába lett meg mindenem, hiába fektettem bele sok munkát, az átlagom 2,85 lesz, és át is soroltak. És ha ez megtörténne, a rossz anyagi helyzet miatt, az nekem az egyetem végét jelentené. És sajnos a szóróéven sok tantárgy lesz, ahol örülhetnék a kettesnek, de nem fogok tudni, pedig sok minden múlik a szerencsén is, a tanáron is.


Viszont, mondták, hogy akkor sem kell megijedni, adjam be újra a felvételit, és elfogadtatom a tárgyakat, és ott folytatom, ahol abbahagytam. De nem értem ez hogy megy. Ha újra felvételizek nem kapok új Neptun kódot? Nem kell újra beiratkoznom? Ha új lesz a Neptunom, hogy fogadtatom el az eddigi tárgyaim? Tényleg csak ennyi lenne? Nekem ez túl egyszerűnek tűnik, túl könnyű kiskapu. Ha másodév után sorolnak át, de beadtam a felvin a jelentkezést, tényleg visszaugorhatok harmadévre, ugyanabba a csoportba? És ha mégsem sorolnak át? Akkor csak nem megyek el a beiratkozásra?

Előre köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 5. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Új felvételi eljárás lesz neked akkor. 2020-tól már belépéskor nyelvvizsga kell és legalább 1 emelt szintű érettségit kell bemutatni. Utána ha felvettek, be kell íratkozni, kreditelismerést kell kérni, és az egyetem sorol be a megfelelő évfolyamra és mintatantervre.

De mi a garancia, hogy később hozni tudod a támogatotthoz szükséges átlagot? De ez a te dolgod.

2019. máj. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindkét feltétel érvényes lenne rám. Egyelőre egyébként bőven megütöttem a minimum szintet, de sajnos ilyen vagyok, előre félek, hogy mi lesz ha rossz évet fogok ki. Persze nincs garancia, hogy utána teljesítem majd a minimumot, viszont szeretek mindent tudni előre, néha túlságosan előre is.
2019. máj. 5. 22:50
 3/3 Vodafonelive ***** válasza:

Ahogy az első válazoló is írta idén már lecsúsztál az állami jelentkezésről, ha csak február 15-ig nem adtál le egy állami férőhelyes jelentkezést.

Azt hozzátenném, hogy ha újrajelentkezel, és felvesznek ugyan oda lehet, hogy más mintatanterved lesz és ha más lesz akkor nem biztos, hogy el fogják fogadni ugyan azokat a tantárgyakat. A neptun kódod az örökre az lesz amit most használsz. Viszont a tantárgy elfogadásokkal időd fog elmenni és lehet, hogy nem fogsz bejutni olyan harmadéves órákra amikre szerettél volna csak várólistás ként. Gondolom ha intézményt és szakot írsz lehet valaki tud erről nyilatkozni itt.

Mondjuk én már olvastam itt a gyakorin olyat is, hogy valaki azért hagyta a fenébe a legvégén az ELTE-IK-t, mert talán kibukott, újrajelentkezett, hogy Ő majd minden tantárgyat újra elfogadtat és úgynevezett "checkpoint" ként folytatja a tanulmányait. Hát, semmit nem akartak neki elfogadni és újra kellett volna csinálnia mindent. Azért ezt szomorú volt olvasni... Persze ilyen extrém esetek előfordulhatnak.

2019. máj. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!