Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Phdsok! Ez hogy működik...

Phdsok! Ez hogy működik doktori képzésben?

Figyelt kérdés

A fejezetvédés és a teljes disszertáció megvédése között mennyi idő tellik el?


És amúgy ha valaki megvédte a disszertációját, akkor valami doktoravató is van, ahol ünnepélyesen doktori címet kap?

Es az mikor szokott lenni?



2019. ápr. 11. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az a fejezetvédés? :D 2 éve vagyok a SOTE-n de ilyenről itt nem hallottam.


Nincs igazán adat arról sem, hogy lenne ilyen doktori ünnepélyes átadás... igaz nem is gondolkoztam ezen még, egyelőre legyen meg a disszertáció meg a publikációs követelmény :d a többi már lényegtelen. Nekem az is jó, ha farmerben odamegyek és odaadják 😃

2019. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja amúgy itt olyan van, hogy házivédés, pár hónappal az éles védés előtt... olyanon voltam néhányon, teljesen ugyan az mint a teljes védés. Általában a kutatóintézetben vagy egyemenen van szűkebb körben.
2019. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fejezetvédés nincs, csak szigorlat meg védés.


Nálunk (külföldi egyetem) van hacacáré, de nem kötelező. Tőlem a védés végén megkérdezték, hogy megvárom-e a hivatalos júniusi átadást (novemberben volt a védésem...), vagy szeretnék aznap este már doktor lenni?! Mondom hülyéskednek? Úgyhogy lementem ebédelni a doktori bizottsággal (meghívtak), utána felmentünk az adminisztrációra, aláírtam a papírokat, a professzorok/dékán is, és ott helyben doktorrá avattak. :)

2019. ápr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nincs olyan, hogy "fejezetvédés", házivédés van (ami kötelező), majd a "rendes", nagy védés, és ezután a doktori tanács (évente 2x ül össze) ítéli oda a fokozatot.

Az ünnepélyes avatás évente 1x van, de a Doktori Iskola kiadja előtte az igazolást a fokozat odaítéléséről, ezt elfogadják ha PhD-hez kötött állásra jelentkezel.

2019. ápr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A házi védés és a rendes nagy védés között mi a különbség? És mennyi idő tellik el a kettő között? Például ha valakinek májusban van a házi védése, csak mondtam egy példát, akkor valószínű mikor kerül sor a rendes (végleges) védésre?
2019. ápr. 14. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Pár hónap, de ez már a PhD-stől és a szervezéstől függ. Itt már semmi nincs kőbe vésve.
2019. ápr. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem júniusban volt a házivédésem és decemberben a védésem. A közte lévő időben le kellett adnom a végleges disszertációmat, az kiment bírálatra és amikor beérkeztek a bírálatok, utána tudtam elkezdeni megszervezni a nagy védést (kb. 1 hónappal későbbre).
2019. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!