Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esély, hogy lejebb vigyék...

Van esély, hogy lejebb vigyék a ponthatárokat a nehéz matek érettségi miatt?

Figyelt kérdés
Nem most érettségiztem, 2 év múlva fogok. Csak furcsának tartanám, ha lejebb vinnék, hiszen ilyen alapon minden nehéz.. Elvileg már aláírásokat gyűjtenek. Szerintetek lesz ebből valami?

2019. máj. 7. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
A pontszámítás nem az aláírásokon múlik meg azon, hogy ki mit akar. Van egy adott szakon 30 hely. Jelentkeznek 100-an. A 30 legnagyobb ponttal rendelkezőt veszik alapul az utolsónál meghúzzák a határt. Ha az a 30 ügyes volt és még az utolsó is elért 460 pontot akkor 460 lesz a határ. Tök mindegy, hogy Jóska szerint ez nem fair.
2019. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem te arról olvastál valamit, hogy NÉMETORSZÉGBAN gyűjtenek aláírásokat. Itthon nincs semmi ilyesmi, maradnak a pontszámok.
2019. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2019. máj. 7. 13:14
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Minden évben megy a hiszti, hogy nehéz volt a matek érettségi.

A pontokat a diákok teljesítménye határozzák meg. A minimum pont határt nem fogják lejjebb vinni. De a többi pont alakulhat annak függvényében, hogy átlagban hogy mentek az érettségik.

De hangsúlyozom megegyszer, minden egyes évben megy a hiszti, hogy nehéz volt. Ugyanez az angol magnós feladatnàl is minden egyes évben eljön.

2019. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Jaj, hát ebből nem lesz semmi. Nice try, talán valami bulvárfirkászt érdekelni fog. A ponthatárokat kormányrendelet határozza meg. Gondolod, hogy majd a kormány össze fog ülni, és megtárgyalja, hogy Pistike nehéznek találta a matekpéldát?
2019. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
68%
Kizárt dolog, hogy lejjebb viszik. Én ma érettségiztem matekból és úgy tűnik, hogy marad a szóbeli mert tényleg nehéz volt.
2019. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyugodtan lepontozhatja, aki rám haragszik, mert nem bírta megoldani, de attól még nem fogja senki levinni a ponthatárokat, sőt foglalkozni se fog vele, aki megtehetné.
2019. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt és másodikat is lehet lepontozni, de attól igazuk van. Ja, és engem is nyugodtan
2019. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok, nem a második hanem a negyedik.
2019. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tessék, itt az OH válasza: nincs esély.

És tényleg a németországiról másolták.

[link]

Talán az okozhatta a problémát, hogy nem csupa típusfeladatot adtak, de ez nem is elvárás.

2019. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!