Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lejjebb viszik a...

Szerintetek lejjebb viszik a ponthatárt? (matek)

Figyelt kérdés
[link]

2019. máj. 7. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, de nem hiszem.

Szerintem már legalább 2005 óta így vannak a ponthatárok (kivéve a 2-eshez a 25%), szóval nem hiszem, hogy érdekli őket. Mindenkinek egyenlő nehéz volt, és a jegy igazából a magyar felvételihez nem számít.

2019. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Nem viszik lejjebb. Egyrészt a minimum ponthatár így is marha alacsony, aki azt sem tudja elérni, ne akarjon diplomát. Másrészt ha valóban olyan borzasztóan nagyon nehéz volt, akkor a többség kevesebb pontot fog szerezni, vagyis a ponthatárok "maguktól" alacsonyabbak lesznek.
2019. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Én úgy értelmeztem, hogy az érettségi ponthatárt viszik lejjebb.

Az egyetemiről volt szó?

Az nyilván lejjebb megy, ha mindenkinek rosszabbul sikerült.

2019. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A matek 25%-os ponthatárát akarják levitetni, ami nyilván nem fog megtörténni.


Minden egyetemi szakon van egy alap matek 1-2 vagy több, mérnöki vagy gazdasági karon méginkább, ott mit csinálnak majd a 40-50%-os kettessel? Vagy amikor pl egy infó szakon 80% a kettes egy egy zhnál? Akinek meg nem kell a matek, ugyse ezzel duplázik.

2019. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy értelmeztem, hogy magának az érettséginek akarják levinni a ponthatárát. Én aláírtam mindenesetre, de esélytelennek látom, hogy jelentene valamit a petíció. Ha viszont tényleg sok embernek ennyire rossz lett, az meg fog látszani majd az egyetemi ponthatároknál, mert abban az esetben nyilván alacsonyabbak lesznek.
2019. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nem viszik lejjebb, mert nem érdekük. Nem volt sokkal nehezebb a mai érettségi, mint az átlag 2005 utáni érettségik. Mivel jövőre ugye emelt érettségi+nyelvvizsga kell, egyértelmű, hogy a cél a kevesebb egyetemista. Na most így instant öngól lenne lejjebb vinni a kettes határát és több embert engedni a felsőoktatásba.
2019. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Aki szerint ez nehéz matek érettségi volt, az nem találkozott még igazán nehéz feladatokkal:-D
2019. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!