Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van ha kiszivárog az...

Mi van ha kiszivárog az érettségi feladatsor?

Figyelt kérdés
A mai középszintű történelem esszétémák kiszivárogtak. Ilyenkor újra kell írni mindenkinek, vagy nem számítják az esszét? És akinek jó lett az esszé, annak lehet fellebbezni, hogy ez szemétség?
2019. máj. 8. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2005-ben a matekot újraíratták (akiknek felvételihez kellett, kötelező volt), akinek nem kellett és nem akarta, az vihette az kaphatta az év végi jegyét.

De amennyire tudom, annó egész feladatsor szivárgott így, ebben az esetben pedig csak tételcímek voltak leírva jegyzetbe, sokan el sem hitték, sőt, a legtöbben fenntartással kezelték. Ugyanakkor az is igaz, hogy sokkal több emberhez juthatott el ez, mint annó a matek érettségi. Mindenesetre szerintem megkérdőjelezhető az így tényleges előnyhöz jutott érettségizők száma (szinte csak azok, akik első kézből hallották az infót), szóval annyire mégsem egyértelmű, hogy most ebből lesz-e újraírás vagy nem.

2019. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előzővel. Olyat olvastam, hogy biztosan az atheni demokrácia lesz meg hogy karoly robertet kell nagyon átnézni, mert tuti az lesz. És földrajzi felfedezések meg Maria Terezi meg a két világháború... Igazából minden egyes témakört felsorolták. Ha valaki látta pont azt, ami kiszivárgott, nem hiszem, higy elhitte, mert már annyi mindent terjesztettek.
2019. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Banna97 ***** válasza:
100%

Az én véleményem az,hogy az utolsó év végi jegy nem egyenlő azzal a tudassal,amit már az első év óta tanulsz.

Hiszen az utolsó évben az abban az évben írt dolgozatra/feleletre kapod a jegyedet. Míg az érettségiben az összes tanult éved alatt szerzett tudásra kíváncsiak,szóval véleményem szerint az utolsó éved év végi jegye nem ugyanaz mint amit az érettségin nyújtanának! De ez csak az én véleményem.


Szerintem az egészet újra nem kell írni,az elég nagy szívás lenne,még magának a hivatalnak is újat összerakni,amit aztán az ország összes iskolájának ki kellene küldenie.

Tehát ezt sem tartom elkepzelhetőnek,szerintem nem lesz ebből a “botrányból” semmi. Főleg,hogy volt olyan érettségiző,aki nem is hallott erről egy szót sem.

2019. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Több tétel lehetőség van mielőtt kiválasztják a véglegest.

Azzal nem lenne baj, van másik alternatíva.

2019. máj. 8. 23:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A hírek szerint nem kell újraírni. ^^
2019. máj. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!