Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óvodapedagógia énekalkalmassági?

Óvodapedagógia énekalkalmassági?

Figyelt kérdés

Megkaptam a behívómat és 15-20 népdalt vagy műzenei szemelvényt kell vinnem. Na már most mi az a műzenei szemelvény? Mondjuk ha 4-5 versszakos egy népdal

Akkor mindet tudni kell vagy elég az első kettőt pl.?



2019. máj. 8. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Óvodapedagógiára akarsz menni, de ilyet nem tudsz. Inkább ne menj. Rengeteg ember csak azért megy Óvodapedagógiára, hogy valamit tanuljon, de a gyerekek egyáltalán nem érdeklik őt. Sőt óvodás gyereket sosem látott a hallgató, csak amikor a gyakorlóban lesz. Sokan akik Óvodapedagógiával végeznek, csak a "diploma" kell nekik és ugyebár ezt milyen könnyű lerakni, csak 3 éves..stb. Aztán meg az Intersparba látom pénztárosként...


Igen! Mindent tudni kell.

2019. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelő!

Természetesen te sem úgy születtél, hogy mindent tudsz. Javíts ki, ha tévedek!

Emellett szeretném megköszönni az általánosítást és ezúton szeretném jelezni, hogy én szembeszálltam a családommal, azért hogy követhessem az álmaim már most , 18 évesen. Ezt nem sok ember mondhatja el magáról nem igaz? Továbbá szeretném megköszönni az okításodat. Elárulom : dolgoztam már óvodában. Jól informált vagy a mai generációmmal kapcsolatban, éppen ezért úgy gondolom, nem ismeretlen a kötelező 50 óra közösségi munka fogalma az érettségi előtt, amit természetesen teljes egészében 2 különböző óvodában töltöttem el, hogy jobban átlássam a rendszert és minél több tapasztalatom legyen még egyetem előtt. Végezetül köszönöm, hogy kérdésemre választ kaptam Tőled!


Üdvözlettel: a Kérdező

2019. máj. 9. 02:10
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Én is most megyek, Kaposváron 20 népdalt kell tudni, illetve nálunk azt mondták, hogy elég ha az első két versszak( vagy itt hogy hívják 😂🙏) kell minimum. Tehát nem baj ha csak kettőt énekelsz el, de annyi legalább legyen. Sok sikert kívánok, illetve megkérdezhetném, hogy hol fogod megcsinálni?☺️

2019. máj. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

műzenei, pl a Bóbita, Mély erdőn, vagy az Őszi kánon, esetleg a Paff, a bűvös sárkány, Eperfagyi, Tízperc és hasonlók... tehát ami nem népdal. De nyilván gyerekeknek szóló legyen, tehát ne Sabatonra készülj :D


Ha 4-5 versszakos, akkor is csak annyit kell, amennyi a köztudatban benne van, tehát pl a Tavaszi szél vizet áraszt-nak elég az első 2 versszaka. Az egyszer egy királyfi viszont megy addig, amíg a vizsgáztató rá nem un, azt nem hagyhatod csak úgy abba. Nyugi, le fog állítani 2-3 versszak után.

2019. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ❤️ Tehét gyermekdalok is jók ha jól értem :)

Én ide szeretnék az ELTE- re menni

2019. máj. 9. 13:18
 6/8 A kérdező kommentje:
És sok sikert mindenkinek aki most csinálja 😊
2019. máj. 9. 13:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, gyermekdalok. Halász Judit, 100 folk celsius, Alma együttes, stb. És népdalok. Mondjuk én csak utóbbit írtam össze, könnyen összejön belőle 15-20 db. Kutya meg sem nézte, bementem, megkérdezte, mit szeretnék énekelni. Mondtam, elénekeltem, javította a hibát, én is, ennyi.
2019. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek
2019. máj. 10. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!