Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kikészít az iskola idegileg...

Foxflo kérdése:

Kikészít az iskola idegileg és lelkileg! Valamit tudnátok tanácsolni? Kérlek titeket!

Figyelt kérdés
Szóval... Eddig egész jól bírtam a sulit, de minél nagyobb osztályba lépek/léptem egyre jobban leterhel és szomorúvá tesz. Sokszor már annyira, hogy este már eljutok addig a szintig, hogy sírok vagy szorongásom lesz. Már kiváltotta belőlem azt is, hogy egy matek dogától olyan stressz jön rám amitől szinte már rosszul vagyok és ezért azé egyik matek dogám is most az évvége fele 2-es lett így bukott az egész átlagom lefele. Holnap írunk megint és teljesen ideg vagyok... Azon fog múlni az év végi jegyem. Netán ez az év végi fáradtság miatt lenne vagy tényleg rendesen kikészített, mert már egyre gyakrabb... Néhány osztálytársam ezért strébernek tart, de ők csak az izgulásom látják, azt nem, hogy itthon mi történik...

2019. máj. 8. 22:10
 1/6 anonim válasza:
100%

Év vége felé már mindenki elvan farádva. Ne aggodj nem sokára nyári szünet és kipihenheted magad maximálisan.

Ha van időd olvass motivációs könyveket nagy erőt tud adni nehéz időkben, vagy probálj meg kikapcsolodni (turáz, bicikliz..) amibe megtalálod az örömödet. Kitartást!

2019. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Most komolyan: miért fontos az évvégi jegyed meg az átlagod? Nem mindegy? Megsúgom: de! Te nem a átlagod vagy, hanem egy rendes, normális kislány (vagy kisfiú). Iskolába bejársz, mert előírás. De hogy ott milyen számot akasztanak a nyakadba, az teljesen, de teljesen mindegy a te életed és személyiséged szempontjából.
2019. máj. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

2: Hát az azért nem úgy működik, hogy szarni kell bele az egészbe, mert úgyse számít az év végi jegy, a lényeg az, hogy ő normális. Hogyne számítana az élete szempontjából? Ha valaki tovább akar tanulni akkor a felvételin nem azt fogják nézni, hogy normális-e vagy nem, hanem azt, hogy milyenek az eredményei. Senkit nem fog érdekelni a személyisége.


Ez a tipp amit te adtál egy tökéletes út egy szar munkahely felé. Nem tanultam, minek az, hát én tök normális vagyok és az számít, nem? A minimálbérből meg majd valahogy megél.

2019. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Az életben való beválásnak semmi köze az iskolai osztályzatokhoz, sőt, sok esetben épp fordítva arányos. A két felvételi-érettségitárgyból kell jól teljesíteni, de ha nem jön össze, meg lehet ismételni. Ezért nem kell megnyomorodni!
2019. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Ez a "két tárgyból elég jónak lennem" a legnagyobb baromság, főleg ha valaki készül továbbtanulni. Igen, fel fogják venni, de a főiskolán/egyetemen csak a kettesért többet kell majd tanulnia mint középiskolában a jó jegyekért. Hogyha előtte ahhoz szoktatta magát, hogy elég a legtöbb tárgyat leszarni, összekaparni egy kettest és azzal foglalkozni ami érdekel csak hogy a kis lelki világának jó legyen akkor a jó isten se fogja átrugdalni az egyetemnek az alapozó tárgyain. Amikor egyetemen elkezd csúszni majd akkor is mondogassa magának, hogy nem éri meg rajta stresszelni, lényeg, hogy én normális vagyok? Majd ha a rossz munkateljesítménye miatt leugatja a főnöke akkor is mondja ezt? Hogy ő nem dolgozik úgy mint mások mert neki ettől sírhatnékja van?


Ez ilyen, az élet stresszes, az emberek nagy része mégis kibírja idegösszeomlás nélkül. Ha ez nem megy akkor el lehet kezdeni nézelődni másfele. Értem én, hogy manapság mindenki apu anyu csodálatos kis pillangója aki nagyon különleges és sokra hivatott, de ettől függetlenül van ami nem mindenkinek való. Ilyen hozzáállással az életben semmire nem fogja vinni, senkit nem fog érdekelni, hogy ő sír, senki nem fog ezért vele kedvesebben bánni, nem fognak neki kevesebb munkát adni hanem csak kivágják a munkahelyéről, ami ugyanúgy mint a felsőoktatás, stresszesebb és nehezebb lesz mint a középiskola.

2019. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
5-ös, lehet, hogy te kiváló tanuló vagy (illetve nem lehet, mert a vesszőhasználatot még általános iskolai szinten sem tudod), de hogy egy goromba pokróc vagy, akitől menekülnek az emberek, mert úgy kiosztja őket, olyan nagyképűen, az biztos. Úgyhogy talán mégsem ártana a személyiségen dolgozni, az empátia például ezerszeres értékű a föld bauxitbányáihoz vagy trocheusos lüktetéshez képest. Az egyetemmel ne példálózz, ott ugyanis azt tanulja az ember, amit az életpályájául szánt, és azt se kell jelesre teljesíteni.
2019. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!