Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hová fordulhatok, ha testileg-...

Hová fordulhatok, ha testileg-lelkileg is bántalmazzák a gyermekemet az iskolában?

Figyelt kérdés

4.osztályos fiú és az osztálytársai bántják,rúgják,ütik,verik,csúfolják,eldugják a cuccait.Ez Csoportosan támadják.Már 4.éve tart és a tanárok tehetetlenek,mert az igazgatónak kellene lépnie valamit,de eddig még semmi sem történt.

A pszichológus iskolaváltást ajánl,de nem tudom máshová vinni,mert messze van tőlünk a többi iskola.Milyen megoldást ajánlotok,hová fordulhatok még,mert ez így nem mehet tovább.Előre is köszönöm a segítséget!



2017. nov. 10. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola felettes szerveinél tenni bejelentést - aök kivzsgálják az ügyet és az igazgatót meg a tanárokat megbüntetik.


De ettöl függetlenül feltétlen iskolaváltás kell, mert a gyerekek nem lesznek rendesebbek hozzá, és adott esetben még a tanárok is ellene fordulnak, ha balhé lesz belöle.


Emellett elnéznéd, hogy a gyerekedet még négy évig kínozzák, csak azért mert "messze van" másik iskola?????

2017. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Gyermek küzdősportot oktatóhoz, azok meg tudják tanítani kiállni magáért. Persze lehet menekülni is például másik osztályba, vagy a nyomást fölfelé helyezni.
2017. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ma 16:34-es:


1. Ha a gyerek az iskolában már "áldozat" szerepben van, onnan kitörni gyakorlatilag lehetetlen.


2. A küsdösport nem sokat ér 5-10 gyerek ellen, legfeljebb 1:1/1:2 esetben, feltéve, hogy az ellenfelek közt nincs szintén gyakorlott sportoló.


3. A fölfelé nyomás célja az, hogy a tanárok megakadályozzák a következö eseteket, és felelöséget vállaljanak a tanítványaikért.


4. A menekülés meg arra jó, hogy a gyerek új helyen tiszta lappal tud indítani és ha elkezd önvédelmet is tanulni, akkor adott esetben nem csúszik újra ebbe a szerepbe.


5. De a gyereket ott hagyni, a tanári karnak elnézni, hogy nem tesznek semmit - ennek semmi értelme a ygerekre nézve, és hiába kezdene is önvédelmet tanulni, önbizalma nem lesz soha ebben a környezetben!

2017. nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Iskolaváltást csak költözéssel tudnánk megoldani!A probléma azzal a 3-4 gyerekkel van,akik éppen egy másik iskolából járnak a miénkbe és ők uszítják a többieket.Ha az igazgató eltanácsolná őket szerintem megszűnne ez a probléma,csak nem értem miért ragaszkodik ezekhez a gyerekekhez.A férjem rendőrséghez akar fordulni,mert már elege van az egészből.
2017. nov. 10. 17:22
 5/12 A kérdező kommentje:
Vidéken lakunk,rajta kívül még van egy pici gyerek így nem tudunk ide-oda szaladgálni.Megoldást keresek,akik foglalkoznak ilyen problémával.
2017. nov. 10. 17:25
 6/12 chtt ***** válasza:
91%

"Emellett elnéznéd, hogy a gyerekedet még négy évig kínozzák, csak azért mert "messze van" másik iskola?????"


Miért csodálkozol? Hiszen négy éve hagyják. Mit nekik másik négy év. :'(

2017. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Ki kell várni, amíg egyetemista lesz a gyerek. Addig a suli egy pokol lesz számára, de ki kell bírni. Sem általánosban, sem középben nem lesz javulás, ugyanígy bántalmazni fogják, ha nem még jobban. Ne biztassátok arra, hogy megvédje magát és álljon ki magáért, mert akkor öten fogják megtámadni vagy tettekkel, vagy szavakkal.


Amit tehettek, hogy magántanuló lesz. De az alsó hangon havi 50K.


24/F (szintén bántalmazott)

2017. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
@ chtt: ebben igazad van sajnos.
2017. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
35 km-re van iskola,ki az,aki olyan messze elengedi egyedül a gyerekét?Magántanuló lehetne,én tanítanám,de az igazgató nem egyezik bele.Én csak annyi segítséget kértem,hogy hová lehet ilyenkor fordulni,a többit mi megoldjuk.
2017. nov. 10. 20:40
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De 4 év alatt most jutott eszetekbe, hogy feljelentést tegyetek? És még most is csak gondolat? Miért nem tettétek meg eddig? Az meg nonszensz, hogy az igazgató 4 éve semmit nem tesz. Cigányok azok a gyerekek?
2017. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!