Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angolt beszámítják...

Emelt angolt beszámítják nyelvtudásként a felvételin?

Figyelt kérdés
Természettudományos szakra jelentkeztem. Nem követelmény a szakra az angol nyelv, nem jár az emelt angolért az 50 többletpont, azonban azt olvastam, ha 60% felett teljesítek, az B2-es nyelvvizsgával egyenértékű. Megkapom tehát a 28 többletpontot?
2019. máj. 9. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem jár az 50 az emeltért? Mert nem követelmény? (nem kötekedés, csak kérdés)
2019. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az ELTE fizika szakára jelentkeztem, a felvis pontkalkulátor csak a matek és fizika emeltért ad többletpontot, de más felületeken is olvastam, hogy csak azokért a tantárgyakért jár, amik kapcsolódnak a szakhoz.
2019. máj. 9. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen így megkapod a 28 pontot.
2019. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon boldog vagyok ettől a választól! :D
2019. máj. 9. 22:12
 5/7 anonim válasza:
46%

Két dolgot összekeversz.

1. Ha bármilyen vizsgatárgyból emelt szinten érettségizel és legalább 45%os szintet érsz el és azzal az eredménnyel számítják az érettségi pontodat, akkor jár az 50 többletpont.

2. Az nyelvi emelt érettségi 40 százalék felett alapfokú nyelvvizsgával egyenértékű, 60% felett középfokúval. Előbbire nem jár többletpont, utóbbira 28 pont és nem kell, hogy a nyelvi érettségivel számítsák az érettségi pontokat, olyan mint egy középfokú nyelvvizsga.

2019. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A felvi mégsem adja meg érte. Nagyon bízom az igazában, köszönöm a választ!
2019. máj. 9. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a matek-fizika emelted kimaxolja a többletpontokat (és kimaxolja, mert max 100 pont adható és ezek darabja 50et ér) akkor nem is fogja hozzáadni a felvi a 28 pontos nyelvvizsgádat. Viszont diplomához elfogadják ettől függetlenül, szóval előnyös, hogy megcsináltad.
2019. máj. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!