6 napos iskolahét?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat hallani,olvasni szinte naponta arról hogy a diákok túl vannak terhelve. Nulladik óra,mindennapos testnevelés,szakkörök....stb.Hétfőtől-péntekig suli.

Anno mi még 6 napot jártunk iskolába. Nem volt szabad szombat, igaz nekünk nem volt nulladik óra,de volt 6 óránk naponta,heti 3 tornaóra,szakkörök..akinek szüksges volt különórákra járt...

És mégis itt vagyunk.

Szerintetek ha visszahoznák a 6 napos iskolahetet a mai diákok mit szólnának hozzá?

Ha lehet csak normális válaszokat várok!


2019. máj. 10. 05:35
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
39%
El ne ájuljál magadtól. Nem az a lényeg hogy hány órát van a suliban, hanem az hogy miket kell tanulniuk. Ma egy hatodikosnak tanítják azt, amit régen csak gimiben tanultak.
2019. máj. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Félreértettél! Nem ájultam el magamtól. Sőt még az észt se kezdtem el osztani,csak egyszerű kérdést tettem fel. Nem értem miért nem lehet normális hangnemben leírni a választ. Köszönöm!
2019. máj. 10. 05:57
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A baj az, hogy a tananyag elvult sz..r. Egyszerűen egy a mai korban nem az a fajta lexikális tudás kell, amit a diákokba megpróbálnak beleerőltetni. Igen drasztikus és extrém modernizálás kéne a tanyagban, idő az volna bőven ezt az elcseszett szocialista hozzállást tolnák, mikor megmondják mit kell és akkor is az kell ha mindenki beledöglik, ahelyett, hogy ésszel csinálnánk a dolgokat...
2019. máj. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a kérdésre válaszolok és nem megyek bele a háttérbe:

Igen nagy felháborodás lenne, és minden lehetséges módon megpróbálnák kijátszani a rendszert, főleg, hogy a szülőknek ugyanúgy 5 napos munkahét maradna (gondolom, mivel erről nem írtál). Így tovább nőne a leterheltség és az elégedetlenség.

2019. máj. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Én a fejlődés és nem a visszafejlodes híve vagyok. Szerintem igazuk van a mostani diákoknak. Engem sem érintett már a minden napos tesi és a többi hülyeség.

De jogosan panaszkodnak, rengeteg felesleges időt kell bent tölteniük az iskolában. Az oktatás színvonala elég gyér. Nevetségesnek tartom, hogy az informatikát és az idegen nyelveket mennyire nem veszik komolyan, kevés óraszàm, gyakran elavult tudással rendelkező tanárokkal.

Több értelme lenne infót és idegen nyelvet minden nap tanulniuk, mint a minden napos tesivel szívni. A 0.òra+ utána még 7-8 óra nem igazán hatékony. Szerintem nem tudnak ennyit figyelni megfelelően +utána még otthon másnapra is tanulni. A dolgozó élet szerintem egyszerűbb és több időnk is van..

Egyébként biztos tüntetés lenne, ha 6 napos hetet akarnának bevezetni.

2019. máj. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

#5höz

Programtervezőre készülök, 11es vagyok, infó-matek faktos.

van pl heti 3 bioszom, 4 magyarom és csak 1 programozásom

kérdező, látod már, hogy hol a probléma?

2019. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
és mindezt egy kifejezetten jó hírnevű gimiben...
2019. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik fiam olyan bentlakásos iskolába járt, ahol szombaton is volt iskola. Napi 6 órájuk volt, nem szakadtak meg, nem tanultak felesleges dolgokat. Most elsőéves egyetemista, az osztályból színe mindenki jó egyetemeken tanul. Ezzel együtt kivitelezhetetlen lenne a 6 napos iskolahet


Másik 2 gyerekem is kimondottan erős iskolaban gimnazista, napi 7 órájuk van és egyáltalán nem szakadnak meg. Jeles tanuló mindkettő. Nagyon nagyok a különbségek iskolák között, nem feltétlenül a."jó" iskolában kell a legtöbbet tanulni.

2019. máj. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#6 igen látom. Pontosan ilyenre gondoltam, szerintem is valahol ott bajok gyökere ahol itt páran nagyon jól megfogalazták. Ment a zöldkéz mindenkinek.....
2019. máj. 10. 12:05
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

A mai diákok... egy dolgot mindig érdemes szemelőtt tartani, mielőtt a mai fiatalokra akarnál valami degradáló megjegyzést tenni, hacsak sugallva is: ki nevelte a mai fiatalokat?

Azt nem tudom a mai diákok mit szólnának hozzá, én éppenséggel nem örülnék neki, habár most már 1 éve nem vagyok diák. Én hétvégén gyakran kirándulok, túrázom, a szüleim az ország másik végében laknak, mikor és hogyan tudnám őket meglátogatni, ha egyetlenegy napom van a héten, ami szabad? A szombati munkanap zömmel a szocializmus alatt felnőtt embereket érinti. Micsoda felnőttek lettek... nekem kínos sokszor. A szocializmus kiskorúakat nevelt, gondolkodni képtelen droidokat, akik képtelenek azonosulni azzal a kifejezéssel, hogy kapitalizmus, vagy versenyszféra. Nekik nem kellett semmiért sem megküzdeni, eleve bűncselekménynek számított munkanélkülinek lenni, így még a legfogyatékosabbnak is kerítettek valami munkát, hogy aztán nyugdíjas korában le tudja hivatkozni, hogy ő le dolgozott 40 évet a gyárban, ahol válogatta a piros és zöld gombokat egymástól, mert a nyomorult másra nem volt képes. De őt ezért tiszteljem. A szocializmus megtanította az embereket arra, hogy minden ingyen van és minden jár. Semmi sincs ingyen, maximum nem te fizetsz érte. Még az én unokáim is annak adósságát fogják nyőgni, amiből édesanyám ingyen nyaralt a Balcsi partján az úttörő táborban. Elhitették az emberekkel, hogy ha már van egy végzettséged, az már valami. Most meg ezek az emberek nem tudnak mit kezdeni azzal az egy szem papírral a munkaerőpiacon, mivel egy kicsit kevés ahhoz képest, hogy hasonló végzettséggel másnak még esetleg nyelvtudása, külföldi munkatapasztalata, egyéb elvégzett tanfolyama van.

Lehet bent voltatok szombaton, csak minek? Az a tudás, amit akkor szereztetek ma nagyon keveset ér, sokaknak egy hajszálon függ a munkájuk. Édesapám villamosmérnök, idestova 30 éve ugyanott dolgozik ugyanabban a pozícióban. Ha egyik napról a másikra kirúgnák, saját bevallása szerint nem találna munkát, mit ér egy akkor szerzett villamosmérnöki diploma, főkeg ha a tapasztalata egyetlen egy féle munkára korlátozódik.

Nem beszélve a nyelvtudásról... mindenki tanult oroszul, mégsem beszéli senki. Sok értelme volt valóban szombaton is ott ülni, egy idegen nyelv nem sok, az atlag 40 felüli annyin nem képes még elgagyogni sem. Hogy hogy, mikor kötelező volt?


Igen, én egyetértek azzal, hogy túl vannak terhelve a diákok, leginkább a sok hülyeséggel. Addig nem kéne Antigonét elemezni, amíg nem megy mindenkinek az anyanyelvén való írott és beszélt kommunikáció, és az értő olvasás. Addig felesleges másodfokú egyenleteket megoldatni, amíg az elemi számtannal gondok vannak. Ezek viszont nem újkeletű problémák, a mai fiatalokat a mai öregek nevelték, azok az öregek, akiket a szocializmus termelt ki.


Úgyhogy nem tudom mi lenne a mai diákokkal, ha szombaton is lenne munkanap, de egy biztos: a ti korosztályotok sem hasznosan töltötte el azt a plusz napot. Jóval kevesebb idő is elegendő lenne az alapok megtanítására, ha az minőségi idő lenne minőségi oktatókkal.

2019. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!