Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van kimondottan olyan tanfolya...

Van kimondottan olyan tanfolyam, ami Photoshoppolást "tanít"?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy Nyíregyházán legyen. Neten böngésztem már, de nem nagyon találok olyan tanfolyamot, ami konkrétan a Photoshoppolást tanítja. Esetleg a grafikus tanfolyam is jó lenne hozzá?
2019. máj. 10. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Vannak jóval részletesebb oktatósorozat jellegű videók/sorozatok tananyagok fent a neten (nem tutorialok). Ha képes vagy az önszorgalomból való tanulásra, akkor nincs értelme tanfolyamot fizetni, mert pontosan ugyanazt fogják ott is bemutatni.


Érdemes angol nyelvűeket keresni, mivel a Photoshop használatát angolul kell elsajátítanod ha boldogulni akarsz vele. Photoshop alapokra keress rá, mivel csak az alapokat kell megtanulni, hiszen erre épül minden más művelet. Ha érted az alapokat, már érteni fogod a tutorialokat is.


Ha tanfolyamot akarsz választani, abból is van online képzés, nem kell személyesen részt venned, de az megint csak lehúzás, mert ugyanazt az anyagot adják le neked, mint ami ingyen fent van a videómegosztókon. Témakör szerint ez inkább designer/webdesigner, mint grafikus (az kézi rajzoláson alapul, PS-nél nem feltétlenül elvárás hogy tudj rajzolni, de előny).

2019. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

#1 Rég olvastam ennyire káros hozzászólást. Az általad említett arrogáns önképző módszer termeli azokat a youtube-grafikusokat, akik összekalapoznak netről egy minimális tudást aztán profi grafikusként hirdetik magukat. Egy normális tanfolyamon nem youtube videókat mutogatnak, hanem tanítanak. Szakmai hátteret adnak, alapműveltséget művészeti oldalról, rengeteg példát és saját tapasztalatot osztanak meg. Ami pedig a legfontosabb, ha nem értesz valamit kérdezhetsz… Nem a videót tekergeted hogy most épp mit láttál.


Abban pedig teljes tévedésben vagy, hogy mi micsoda... A grafikusnak nem kötelező rajzolnia. Jelenleg a grafikus szakma a kép és az alkamazott grafika összevonása, ami 80%-ban számítógépes grafikát takar. Amiről te beszélsz azt képgrafikának hívják…


Kedves Kérdező! Ha esetleg találsz a közelben grafikus okj-t, ott biztosan tanítanak photoshopot. Én sajnos csak pesten ismerek jó iskolákat, így ajánlani nem tudok. Abban az esetben, ha a grafika többi része nem érdeke, neten vannak külön photoshop tanfolyamok és magántanárok is.

2019. máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha meg tudja magától is tanulni és utána képes jól dolgozni, miért félted tőle? Aki szarul csinálja, úgysem fog boldogulni vele meg nem fogja nagyképűen magát grafikusnak nevezni, mert kap 1-2 megbízást amit nem tud megcsinálni, és letörik az egója. A kérdés eleve nem szólt semmi másról csak hogy meg akar tanulni, te meg már előre belelátod hogy majd kókler lesz mert a netről képzi magát. Kapuőrködj máshol.
2019. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondoltam az #1-es megszólítás elég egyértelmű lesz hogy a te válaszodra reagáltam és nem az ő kérdésére. Az egy dolog hogy nullába veszed ezt a szakmát és szerinted bárki képes megtanulni a netről, de ha semmi tapasztalatod nincs miért szólsz hozzá? Annál hogy rossz irányba viszel valakit az is nagyobb segítség ha csendben maradsz…
2019. máj. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eddig akiket személyesen kérdeztem, hogy ismernek e ilyen tanfolyamot itt a környéken, mindenki youtube videokat ajánlott. Nyílván, abból is lehet tanulni valamit, de én később ezzel szeretnék foglalkozni, tehát nekem nem elég az, ha csak a videókat nézem, mivel még nem próbáltam, nem vagyok vele tisztában, hogy mi mire való, mit mire kell építenem. Ezért is gondoltam az OKJ tanfolyamra. Mivel ott foglalkoznak is velem, esetleg ha hibázok, kijavítanak és segítenek is.
2019. máj. 10. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!