Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvesznek egyetemi kollégiumb...

Felvesznek egyetemi kollégiumba ha nagyjából másfél óra útra lakok az egyetemtől?

Figyelt kérdés
Szeretnék kollégiumban lakni egyetemen,mert nem szeretnék napi 3 órát utazással tölteni,illetve a közösség miatt is szeretnék ott tanulni.Hallottam,hogy egyetemen ez már máshogy működik,mint középiskolákban.Jelenleg egy 5 fős családban élek és mint ahogy előbb említettem másfél órára az iskolától 4-5 átlaggal.Mire kapok még szociális pontokat?Lehetséges,hogy felvesznek?

2019. máj. 11. 18:02
 1/8 A kérdező kommentje:
*Tanulmányi átlagra gondoltam.
2019. máj. 11. 18:04
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 2 órára voltam az egyetemtől (a 2 város, de városon belül is kellett még közlekedni), ráadásul külföldön laktam. A tanulmányi pontszámom szerintem közepesen magasnak számított. Mégsem vettek fel. De én csak 4 fős családból jöttem, és akkoriban "túl magas" jövedelmet tudtunk felmutatni a szülőktől (pedig nem éltünk olyan jól). Sok apróság számít, pl. ha valaki a családban sokat költ rendszeresen gyógyszerre, mert beteg, meg sok ilyen. Szerintem nagyjából az 1 főre jutó jövedelem lehet a meghatározó. De egyetemfüggő is az egész.
2019. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé egyetem függő, de ha szociális alapon veszik fel a hallgatókat, akkor nyilván maga a szociális helyzet számít jobban (kevésbé a távolság). Pl. eltartott testvérek száma, egy főre jutó jövedelem, tartós betegség stb.
2019. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb helyen a távolság számít a legkevésbé... Inkább a szociális helyzet és a tanulmányi pontok fontosabbak.
2019. máj. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 220km-ra laktam, de mivel nem volt kiskorú testvérem(csak egy van, aki már nem lakott otthon) és az egy főre jutó jövedelem is "viszonylag magas" volt, pedig nem voltunk gazdagok. Nem vettek fel koliba.
2019. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Velünk van nagymamám,aki nem beteg még annyira,de nem is stabil az állapota és van egy 5 éves kisöcsém.A jövedelem az nálunk is átlag.Ezekkel a feltételekkel?
2019. máj. 12. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem sajnos. Amit ezek közül beleszámítanak, hogy hányan laktok egy háztartásban, hány kiskorú, szülők elváltak-e, szociális támogatás (ha nagyi nem kap, akkor nincs igazolva hogy beteg), jövedelem. Elsőben. Felsőbb éveseknél már számít a távolság is.

5 főből gondolom nagyi is veletek él, szülők nem váltak el. Szociális támogatást mondtam. Átlagfizetés. Sajnos ezekkel a feltételekkel nagyon gyakran kiszórnak embereket, de próbálkozni lehet, az sosem árt.

2019. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj, kihagytam, de nekem van csoporttársam aki Fonyódról járt fel eleinte naponta, azóta albérletbe költözött. Tudom még ajánlani a szakkolégiumot, ott gyakran vannak szobák is. Nehéz bekerülni, de szakmailag is megéri. Előző voltam :)


U.I.: melyik egyetem melyik szak ha szabad tudni? Hátha tudunk jobban segíteni

2019. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!