Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen messze van /volt...

Milyen messze van /volt nektek az egyetem? Nekem 50 km-re lesz, ami busszal másfél óra kb?

Figyelt kérdés
Lehet így végig csinálni pár évet? Muszáj lesz a kollégium? Tapasztalatok az utazással?

2019. máj. 10. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 30 km-re van, vonatozok. Szerintem ha nincs gondod a közlekedéssel (mármint nem vagy rosszul vagy ilyesmi), akkor simán be lehet vállalni. El lehet tölteni tanulással vagy alvással az időt.
2019. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont 50km-re volt. Eleinte bő óra volt az út, aztán a menetrendi változások miatt másfél. Határeset, de kibírható, évekig ingáztam így. Igaz, csak heti 4 napot, mert úgy csináltam az órarendemet, hogy pénteken ne legyen órám. Aludtam zenét hallgattam, tanultam közben (utóbbit ritkán, mert nem tudok buszon olvasni sokáig). Ügyelj arra, hogy a sok ücsörgés és rázkódás nem tesz jót a gerincnek, ellensúlyozd mindenképpen sporttal és sok sétával.
2019. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: hozzáteszem, hogy nekem bármit megért, hogy otthon nyugiban tanulhassak-ehessek-alhassak-fürödjek. Nyilván nem ideális a sok utazás, szóval, ha neked nincs bajod a kollégiummal vagy albérlettel, akkor az se rossz azért. Én meghaltam volna ott kábé, de sokan szerették.
2019. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 100 km-re, tehát napi utazás kilőve. A kolit viszont nagyon szerettem, igényes jól felszerelt épület volt, abban az időben a legjobb Debrecenben. Egyáltalán nem olyan mint egy középiskolai koli, sokkal lazább, egyáltalán nem szólnak bele, hogy mikor mit csinálsz, max. annyi, hogy 10 után csendnek kell lennie. Olyan szempontból is jó volt, hogy sok évfolyamtársam volt ott, mindig volt kitől jegyzetet kérni.

Az utazásról csak felnőttként van tapasztalatom. 25 km-ről jártam be egyszer 10 hónapig egy tanfolyamra később pedig egy évig munka miatt. Nekem nagyon fárasztó volt. A busznak ez nem az első megállója tehát hely szinte soha nem volt, hogy leüljek. Állni kellett heringként a tömegben. Ráadásul pechemre a munkahelyemhez tartó helyi járat megállója az egyik legelső távolsági megálló közelében volt, tehát még arra is figyelnem kellett, hogy ajtó közelébe álljak, hogy esetleg a nélkül tudjak leszállni, hogy keresztülmásztam 10-15 másik emberen. Ráadásul a távolsági és a helyi busszal együtt a 25 km-es utat sikerült több mint egy óra alatt megtennem minden nap. Szerencsére sikerült elintézni, hogy autóval járhassak be, a különbség ég és föld, többek között 30 perc alatt ott vagyok. Szóval én tuti nem vállalnám ekkora távon napi szinten a tömegközlekedést. Próbáld ki és meglátod, hogy bírod, a kolikba gondolom évente be kell jelentkezni, tehát elvileg tudsz váltani, ha nem megy.

2019. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a szomszéd utcában van az egyetem, szóval durván 5 perc séta volt nekem.


Az egyik tesvérem viszont szintén kb másfél órányira buszozott (gondolom akkor kb ugyanannyi km), de itthonról a pályaudvarra és aztán a pályaudvarról az egyetemre is buszoznia kellett, fel se merült hogy bejárós legyen. Iszonyat korán kéne ehhez felkelni hogy 8-ra beérjen, arról nem is beszélve ha késő délutáni óra van előfordulhat hogy 19-19:30ig bent kell lenni. Nagyon katasztrófa órarendek össze tudnak jönni, a végén megszívhatod azzal hogy 8ra felmész aztán fél 10 és 16 között meg semmi dolgod viszont nem tudsz hazamenni addig pihenni vagy intézni a dolgaid. Arról nem is beszélve mikor az egyetemre beérve derül ki hogy elmarad az óra, azért ennyi utazás után az nagyobb szívás.


Nem egyetem, de továbbképzésre jártam Budapestre 1 évig, kb 2 óra innen busszal. Péntek délután felmentem, este haza majd szombaton reggel vissza és este megint haza. Én ezt a 2 napot is utáltam, annyira feleslegesnek éreztem azért hazajönni hogy kb aludjak csak, egy idő után inkább fent maradtam egy ismerősömnél. És ez heti 2 nap volt, egyetemen ez lenne 4-5 napig. Nem marad sok időd így tanulni, a vonattal szemben a buszon nem tudod elővenni a laptopot vagy a füzeteid tanulni, hogy legalább hasznosan pazarold el a napi 3 órát, mert elég szűkösen van hely az ülések között.

2019. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs messze, talán csak 20km-re van. Viszont városon keresztül kell menni végig, ezért általában szűk 1 óra szokott lenni az út, ha azt is beleszámolom, hogy a buszvégtől mennyi a séta fel az egyetemhez.

Hazafele az út másfél óra is lehet, mert 5 fele mindig dugó van.


Teljesen bírható egyébként. 3. éve így járok, és még így fogok további 2 évig legalább. Általában zenét hallgatok vagy tanulok az úton, szóval hamar elmegy. Engem a buszozás megnyugtat, szóval nem utálom.

Egyedül csak akkor utálok bejárós lenni, amikor bemegyek, majd bent szólnak előadás előtt, hogy nincsen tanár mert pont baleset volt vagy valami..

Na olyankor nagyon zavaró, hogy 2 ezret kidobtam a napijegyre, és 3 óra utazást is elvett az egész az időmből..

De ezt leszámítva türhető. Inkább így, mint kolesz.

2019. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Esélytelen. Számold ki: Ez naponta olyan 4-5 óra utazást jelent összesen, ha beleszámolod azt is, hogy fél-fél órát vársz a buszra, de inkább többet. Ha késő este végzel, akkor simán lehet, hogy több órát is kell várnod a következő járatra, mert olyankor nem indítanak olyan sűrűn távolságit.
2019. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 40 perc, Budapesten beül utazok a-ból b-be. Csak közben van egy buszról metróra szállás és 10 perc séta. Szóval nem nagyon lehet tanulni közben. Ha így kéne 1,5 órát utaznom azt tuti nem vállalnám be. Ha csak mondjuk fel kéne ülnöm egy vonatra ami otthon lerak (max 10 perc séta) és úgy lenne 1,5 óra az szerintem még bevállalható mert akkor lehet tanulni, és otthon teljesen szabad vagyok. Bár nekünk többször is volt reggel 7kor zh, és rendszeresen van 8-6ig órám (gyak/van katalógus), de volt egy olyan félévem is amikor heti 2x 8-8ig bent voltam.
2019. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is túl sok. Ki fogsz purcanni. Keress koleszt inkább.
2019. máj. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem tudom hány kilométer, 40 körül kb. 45-60 perc lesz (még nem vagyok egyetemista), 3 különböző járművel. Ez szerintem még vállalható. Dolgozni jártam úgy, hogy 1,5 óra oda és ugyanennyi vissza az átszállásoknál a várakozassal együtt...Na azt nem csinálnám többet. De exem pl napi 1,5 órát buszozott és még felet villamosozott egy irányba. Szóval napi szinten kb 4 órát utazott, és csak harmadévben kezdte ez zavarni.

Szerintem a fő kérdés az, te hogyan éreznéd magad. Ha zavar a tömeg a buszon, vagy nem tudsz tanulni se mert rosszul leszel, akkor vagy keress más megoldást a bejárásra, vagy legyél kolis, mert napi szinten kicsinálna ha 3 órán át ilyen számodra kellemetlen szituációban lennél. Plusz szerintem bejárósoknál mindenképp fontos, hogy legyen megoldás estére is. Pl ha még bent maradnál bulizni, vagy elhúzódik az este 8as előadás, akkor is legyen hogy hazamenned/legyen kinél aludnod.

2019. máj. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!