Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi a megélhetési költsége...

Mennyi a megélhetési költsége ma egy egyetemistának, aki otthon lakik a szüleinél?

Figyelt kérdés
A gyerekem havi 75 ezer forintot kap tőlem úgy, hogy közben otthon lakik, azaz nincs albérleti vagy rezsiköltsége. De nagyrészt magának vásárol, főz, és magának veszi a ruháit, fizeti a BKK és kondibérletét stb. Egyetemista Budapesten. Ez a mai viszonyok között átlagosnak számít, vagy ...?

2019. máj. 12. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos átlag feletti. Aki egyetemistaként otthon él az általában nem eszik teljesen külön kaját mint a szülők.

Mások ennyiből akár koliban elvannak. BKK bérlet 3500, kondibérlet legyen 10. 60 ezret arra szór amire akar. Ebből legyen 30-40 kaja, istenieket lehet enni egy embernek ennyi pénzből ha csak nem vackokat vásárol

Ha ez nektek anyagilag nem okoz gondot nincs vele semmi gond amúgy.

2019. máj. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Miért kérdezed? Ha zavar menjen diákmunkára.
2019. máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Én kollégista vagyok, szociális támogatásra jogosult, de hétvégente hazajárok és szüleim támogatnak, viszonylag jómódban élünk.

Ami bejön: szociális támogatásom 34 ezer havonta + Bursa Hungarica ösztöndíj havi 10 ezer.

Kiadás: koli havi 18 ezer, bkk bérlet havi 3500 forint, utazás miatt havi 3 ezer mávra.

Párom vagy barátnőm néha nálam alszik koliba, 1000 ft/éjszaka, azt én állom és vice versa.

Még nem ettem, nem ittam, nem voltam semerre. Szoctámból így havonta marad kb. 20 ezrem, attól függ.

Szülők hetente adnak pénzt. Ha bérleteket kell vásárolnom, akkor 10-15 ezret szoktam kérni, mert nem sok maradna különben. A nélkül maximum 5 ezret. Úgy nem szeretnek elengedni, hogy ha nincs nálam pénz, mindig azt mondják, inkább legyen, ennek ellenére nem szoktam elkölteni.

Ebből vásárolok be, heti max 2. készétel jöhet szóba. Abból egyik randi barátommal, amikor ilyen max 2 ezret költök adott ételre/ programra (legutóbb moziztunk).

Fiataloknál szerintem érdemes figyelni, hogy bulizik-e és mennyit. Én újabban nem, és látom a pénztárcámon.

Ruházkodást lány létemre újabban egyáltalán nem viszem túlzásba, sőt: a legszükségesebbeket veszem, pl. tavaszra nem volt egyáltalán kabátom, turiztam egyet 3000 forintért, márkás nem használt cipőt 4 ezerért stb. Viszont ezt meg kellene, de sajnálom rá a pénzt.

Elvileg maradna így sok pénzem, gyakorlatilag nem: idén többedjére is 3-4 ezreket fizettem egyetem felé, amikor ügyintézi problémáim voltak és lassan rámegy a gatyám. :( Tavaly annyit összespóroltam, hogy anyukám elvittem Prágába 3 napra, idén csak dolgozni fogok nyáron.

2019. máj. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem zavar, csak szeretnék tisztán látni, hogy mennyi az annyi. És nem küldöm diákmunkára a gyereket, neki az egyetem a munkahelye.
2019. máj. 13. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:

A buszomat és a kajámat állják. Ennyi. Ruhát és minden mást is magamnak veszek.

Szerintem a te esetedben már lassan elkényeztetésről beszélünk.

2019. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kolis vagyok vidéken, havi 60t kapok szüleimtől + a tanulmányi ösztöndíjam, ha van egyátalán (10-20). Ebből veszek magamnak kaját, illetve néha ruhákat. Általában jól kijövök ennyiből.

Nekem sem kell dolgoznom, ugyanezt mondják szüleim, nekem tanulnom kell. És elég sokat kell, nehéz szakon vagyok.

2019. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!