Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Buta vagyok, de szeretnék...

Buta vagyok, de szeretnék tanulni, hogyan lehetek jó és okos?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam egy okos gyerek de jövőre érettségizem és szeretnék továbbtanulni. 4-es tanuló vagyok. De annyira nem tartom magamat okosnak. Egyetemi szinten, a sulim nem olyan nehéz. Viszont szeretnék B2 angolt és nagyon nehéz, az már kb. kifog rajtam. De egyetemhez meg jövőre kelleni fog.

Félek elég pontom sem lesz és fel sem vesznek sehova :/ Nem tudom hova jelentkezzek vagy ez hogyan fog működni... Miután tudom hány pontom van kell beadnom a jelentkezésemet?

Nem tudok semmiről semmit és ez zavar, szeretnék felsőoktatásban részt venni és okosodni. Van lehetőségem? Hogyan? Hogyan tanuljak jobban? Nem annyira maradnak meg a dolgok...



2019. máj. 14. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Februar kozepeig kell leadni a jelentkezest, a pontszamaid pedig junius kozepen tudod meg. (Amikor a kezedben van az erettsegi)

Olvass utana a felvi.hu-n.

Nezz utana kulonbozo tanulasi modszereknek, hatha van, ami jobban bevalik a mostaninal.

2019. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld mindig kiemelni a lényeget a tananyagból, azt masszívan megjegyezni, és eköré építeni a többit. Matekból és nyelvből oldd meg mindig a házit, ha lehet, ellenőrizd is le megoldókulccsal. Ha van rá pénze a szüleidnek, érdemes lenne elmenni ilyen nyelvvizsga-felkészítő tanfolyamra vagy magántanárhoz.


A jelentkezést előbb adod be, és utána tudod meg a pontjaid, mivel utána van érettségi is.

Készülj, hogy emelt érettségit is kell tenned a felsőoktatási jelentkezéshez.


Remélem, minden kérdésedet sikerült megválaszolnom, ha nem, írj nyugodtan.

2019. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Nyáron intenzív nyelvtanfolyam, 3 hetes. Ne tojj be a nyelvvizsgától, ez csak egy vizsga.


Jövőre szedd össze magad. Amiből emeltezel, menj felvételi előkészítőre (keress rá, hogy “felvételi előkészítő [például] matek”).


Jól gondold át, hova jelentkezel. Vannak nagyon értékes szakok, amelyekre kő alacsony a pontszám (például matematikus), de nagyon értékesek. (És vannak, amelyekre nagyon magas, de nagyon keveset érnek, például nemzetközi kapcsolatok.)


Ha nem sikerülne a felvételid, ne keseredj el. Menj el egy éves OKJ-s képzésre, és felvételizz újra.


Amúgy meg sok diáknak az a gondja, hogy nem tud tanulni. Tanulj meg értelmesen tanulni, sokkal “okosabb” leszel tőle.

2019. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hűha, nem is számítottam ennyi válaszra nagyon szépen köszönöm nektek <3

Oh, tehát előbb kell tudnom pontosan a szakot és a sulit mint, hogy tudnám mennyi pontom lesz és mire lesz lehetőségem bejutni :( Ez szomorú de érthető, középsulival is anno így volt.

Felvit nézegettem (legalábbis ezt a pontszámolós részét) De nem tudok értelmesen kiszámoltatni mert még 11. év végi osztályzatom sincs. Megelőlegeztem magamnak sok mindent és nagyjából beírtam %-okat de rájöttem semmi értelme... Mást nem tudom mi hasznos azon az oldalon...

Tanulási módszereket nem nagyon tudok ami azt illeti és nem is hallottam ezekről. Nekem igaziból semmilyen nincs, olvasgatom, sokat gyakorlom de még így sem marad meg minden. Ilyen rövidtávú memória technika (most találtam ki :D) Hogy mondjuk előző 1-2 nap meg óra előtt olvasgatom és nagyjából emlékszem ezekre. Ilyen taktika tényleg jó lenne, érdekel ez a téma mert látom magamban a lehetőséget, szerintem menne az egyetem, érdekel és szeretném, az elhatározás megvan ami szerintem a legfontosabb.

Nekünk nincs ilyen megoldókulcsos házi. De leellenőrizzük. Félek ezektől is, talán a magyar amitől annyira nem félek, max a vers vagy novelláktól.

Igaziból tudom, hogy kell egy emelt érettségi az Egyetemhez, de arra gondoltam angol emeltet tehetnék mert a B2 amit akarok megegyezik vele. Szóval a kellemest a hasznossal összekombóznám. Konkrétan ha megtanulok angolul már minden megvan az egyetemhez, utána már csak jó %-ok kellenek, de azok amúgy is.

Most nem engedhetjük meg magamnak meg én sem ilyen tanfolyamokat, dolgozom de sok minden viszi a pénzt most. Max ilyen magán tanárnál pár óra jól jöhet, de jobban örülnék valami ingyenesebb alternatívának :D Aféle autodidakta módon, ha lehet. Egy alap tudásom van, nem a 0-ról tervezem a B2-t meg ugye egy ideje tanulom. De akkor is MÉG kevés és kell tanulnom. Ehhez kell valami segítség...

Ezek a felkészítők nem tudom mik. Érettségi feladatokat csináltam itthon meg néha a suliban is volt ilyen. De ez nem tudom... Annyira nem biztos tudás. Meg ezeket nem fogják kérdezni már úgy se, sokra nem megyek vele (pl egy töri téma vagy ilyesmi, ezt egyszer ellőtték és ennyi, a töritől félek pl.)

Ezt a tanulást még nem tudom pontosan, hogyan kéne de igen, jó lenne.


Csak sajnos annyi sok minden kéne és annyi mindent nem tudok, ez a jó tanulás is, lehetőleg ingyen nyelvet tanulni és érettségire felkészülni (ja és államilag támogatott egyetemet célzok meg, annyira nem vagyunk tehetősek) meg ilyenek...

2019. máj. 14. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!