Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen lusta?...

Miért vagyok ilyen lusta? Tudom, h tanulnom kéne és az nem annyira nehéz, de valamiért nem tudok. Pedig okos vagyok minden tanár szerint, tudom, h mindképpen tanulni kellene az érettségi tárgyakat és az angolt meg főképpen.

Figyelt kérdés

Tanulás nélkül amit órán hallok lazán megvan a 3-4-es.

De jobbat szeretnék, de nem tudom rászánni magamat :S Pedig nagy céljaim vannak és csak tanulással tudom elérni.

Pl.. most is elhatároztam, h tanulok jó kis zene alatt :), a törit átolvastam mármint 6 leckéből kb 2-t.. és mondtam, h áhh ezt tudom.. mondjuk tudom is.. aztán nekiálltam az angolnak külön tanárhoz járok.. mert az nem megy.. elolvastam egy szót a szótáramból és mondtam, h áhh majd holnap nekiállok és onnantól kezdve napi 1 órát angolozok.., de bazz rájöttem, h ezt már hányszor mondtam magamnak.. Hogyan segíthetnék magamon?


2010. szept. 27. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Most kerültem orvosira, szörnyen lusta vagyok (most is, látod, ahelyett, hogy tanulnék...), szóval meg kell tanulnom egy kis önfegyelmet gyakorolni. Nekem az a terv, hogy minden nap hazaérés után első dolgom leülni, és addig nem állni föl, amíg valamit, amit elterveztem, meg nem tanulok. Sajnos még nehezen indul be a dolog, de muszáj lesz neki....
2010. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is lusta vagyok, nekem ez alapvetően abból ered, hogy ha órán figyeltem, otthon már nem nagyon kellett tanulnom, csak pár TZ-re, sajnos most már azért kell. Amire nem tudom rávenni magam, az a "miden órára készülni kell" dolog.

A vicces az, hogy velem van, hogy egy nap sokat tanulok, minden órára készülök, másik nap meg éppen hogy csak fontosabb tárgyakból megírom a leckét.

Nekem csakis a kemény elhatározás szokott segíteni. Mondd azt magadnak, hogy most kikapcsolom a gépet, és megtanulom, addig nem állok fel, amíg nem tudom. Vagy ha van energiád, az is jó, hogy amint hazaérsz, tanulsz, és akkor túl vagy rajta, csak a legtöbb embernek kell a napi suli és utazás után egy kis pihi.

Szóval határozd el, hogy mondjuk 7-től fél nyolcig megtanulod a törit, aztán angolozol egy kicsit. Én szoktam néha ilyen időbeosztást készíteni, és szándékosan sok időt hagyok mindennek, mert olyan jó érzés, ha hamarabb kész vagyok. :D

2010. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!