Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan képzeljem el az emelt...

Hogyan képzeljem el az emelt informatika érettségi szóbeli részét?

Figyelt kérdés

2016-ban érettségiztem, viszont mindenből középszinten, de most szükségem van az emelt informatikára is. 3 éve középszinten nem volt kérdés, hogy hogy fog lezajlani. Megvoltak a tételek, tudtam, hogy kihúzok egyet, felkészülök, és elmondom. Ez tiszta volt.


Emelt szinten nincsenek tételek, csak témakörök, így nem igazán értem, hogy hogyan is képzeljem el.

Tétel helyett témakört fogok húzni? Ha kihúzom, akkor kezdjek el beszélni a témakörről, vagy majd a vizsgáztató tanár kérdezni fog, és nekem elég lesz a kérdésekre válaszolni?

Azért tudom elképzelni a második variációt is, mert egy témakör túl nagy ahhoz, hogy az elejétől a végéig el tudjam mondani annyi idő alatt.


A szóbeli csak június 6-án lesz, szóval van időm felkészülni.


Köszi a válaszokat!



2019. máj. 15. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan olyan lesz mint a középszintű. Bemész, húzol egy témakört, lesz fél óra felkészülési idő, kimész és mondod, a tanár a végén belekérdezhet. Néhány témakörnél megkérhetnek, hogy ülj le a gép elé és amit elmondtál azt mutasd be a gyakorlatban. Például a képek témakörnél egy képszerkesztő program működését.
2019. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy zajlik a kettő. Közép- és emelt szinten egyaránt nyilvános témakörök és ezekre alapuló titkos tételek vannak.

Az más kérdés, hogy középszinten a tanárok gyakran jogellenesen kiadják a tételeket a diákoknak, vagy pedig olyan témaköröket adnak ki, amik lényegében azonosak a tételekkel. Emelt szinten nincs ilyen trükközés.


Tehát felkészülsz a témakörökből, kihúzol egy TÉTELT (nem témakört!), és a felkészülési idő alatt össze kell állítanod, hogy a megtanult témakörből mi tartozik a tételedhez. Ez azért nem olyan bonyolult.

Tételek tehát vannak, csak nem publikusak, még a vizsgáztató tanárok is csak aznap reggel hétkor kapják meg őket.

A tételt neked kell felépítened és elmondanod, és a felépítésre is jár pontszám. Ha a kérdésekre vársz, akkor pontokat fogsz veszíteni. De ha tökéletesen elmondtad, akkor is fognak a vizsgáztató tanárok kérdezni, mert van kommunikációs pontszám is, hogy mennyire érted a kérdéseket, és hogy reagálsz rájuk. Ez is pont ugyanígy van középszinten.

2019. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ld. [link]
2019. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tehát egy témakörből (pl. Kommunikáció) több dolog fel lesz sorolva?
2019. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!