Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógia Írnátok vélemén...

Gyógypedagógia Írnátok véleményt tapasztalatot erről a szakról? Kell a biosz érettségi?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos csak annyit tudok hozzászólni, hogy a biosz nem kötelező. Magyart nézik és még egy választott tárgyat, ami lehet a biosz is, de nem muszáj. Bár szerintem nem árt, mert pl az idegrendszer előkerül az egyetemen, de úgy hallottam, hogy még anatómia is van. Nem orvosi szinten kell tudni, de azért szenvedős lehet.
2019. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kötelező biosz érettségi, de ajánlott, mert ott is lesz anatómiád (latinul kell tudni mindent). Viszont a magyar az kötelező oda (én úgy tudom) +egy másik választott (pl angol nyelv).

Amit tudok a szakról, orvosi, pedagógiai és pszichológiai tárgyak vannak. Első évben általános gyógypedet tanulsz, és 1.év végén lesz a szakosodás (itt Debrecenben 2 szakirány található meg, illetve több vidéki egyetemen is, Pesten mindegyik szakirány).

A logopédiára nagyon nehéz bejutni, mert kemény az alkalmassagi oda, a többihez ha jól tudom nem kell.

Egyébként a gyógypedagógusok most eléggé keresettek, mert hiányszakma főleg a keleti országrészén, viszont ne számíts nagy fizetésekre kezdőként.

Én is most fogok gyógypedre menni :)

2019. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!