Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha észterből és egy primer-ami...

Ha észterből és egy primer-aminból amidot készítek, a melléktermék éter is lehet, vagy csak alkohol?

Figyelt kérdés

pl.: R-COOR' + NH2Q --> R-CONHQ + HO-R'

VAGY

R-COOR' + NH2Q --> RCONH2 + Q-O-R'


(az R, az R', és a Q a szerves oldalláncot jelölik, például egy metil csoportot, vagy egy izopropil csoportot, vagy ahogy tetszik)

Előre is köszönöm a válaszokat (-:



2019. máj. 15. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Péntek emelt? :D Erre én is kíváncsi lennék egyébként! Az biztos hogy az első jó, de szerintem megfelelő körülményekkel a második is végbemehet.
2019. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. Te is emelt érettségizni fogsz? (-:
2019. máj. 15. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen! Egy kalappal neked :)
2019. máj. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neked is!! Te melyik egyetemre készülsz?
2019. máj. 16. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Aldjon minket az eg, sorstarsaim!
2019. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Titeket áldott?
2019. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
még mindig sírok
2019. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem 78% lett szóbelivel együtt. kicsit bosszantó, mert rengeteget gyakoroltam, pl megírtam itthon egy rahedli érettségi feladatsort az utolsó egy hónapban, és mindegyik 90% fölötti lett, élesben meg úgy beparáztam, hogy csak 68. A szóbeli felhúzta 78-ra. Így összesen 441 pontom van. Veletek mi a helyzet ilyen téren?
2019. júl. 3. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!