Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek minek érdemes...

Szerintetek minek érdemes manapság tanulni?

Figyelt kérdés
Lehet valahonnan pályaválasztási tanácsadó véleményét kikérni arról, hogy milyen szakma illene hozzám?
2019. máj. 18. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Pályaválasztási tesztben ezt ajánlom: [link]


előtte azért érdemes ezt is kitölteni, hogy tutira ugyan az jön-e ki. [link]


Aztán ezen kívül még vannak statisztikák a hiányszakmákról, azokat is érdemes böngészni. Csak lesz olyan ami tetszik.

2019. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
burkoló
2019. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Villamosmérnök érdemes. Orvosnak érdemes. Vegyésznek érdemes. És még lehetne sorolni sokáig.
2019. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi érdekel. Szeretnél-e egyetemre menni, vagy nem, simán szakmát akarsz, vagy okj-t vagy, mit.

Ha egyetem, akkor mondjuk érdemes mérnöknek tanulni, ha jó vagy matekból, mondanám, hogy érdemes még tanárnak is, de nem jó a fizetés(Én annak akartam menni), orvosnak is érdemes, ha érdekel és oda tennéd magad 100%-osan a hivatásodban, vagy programozó.

Ha csak szakma akkor érdemes valami hiányszakmára menni pl kőműves, burkoló, festő, villanyszerelő, ács, ilyesmi.

Ha érettségire épülő, akkor magasépítő technikus, mélyépítő technikus, pedagógia, informatika.

Nagyban attól függ, hogy mi érdekel, és mennyit vagy hajlandó tanulni.

2019. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jóformán mindennek, ami műszaki, tehát villamos és gépipar, meg persze az informatika.
2019. máj. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!