Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hogyan készül az emelt...

Ki hogyan készül az emelt biológia és kémia szóbelire? Miből tanultok?

Figyelt kérdés
2019. máj. 18. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Biológiából Kleininger Tamás 99 témakör az emelt szintű biológia érettségire című könyvéből, kémiára pedig Mozaik 11-12. tankönyvből.
2019. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bioszra az teljesen elég? Vagy az milyen?
2019. máj. 19. 00:44
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Tanulj minél többől. Semmi sem elég, mivel nem tudhatod milyen tételek lesznek. Azok titkosak és minden évbe mások. Szóval az s lényeg, hogy mindent tudni kell. Az összes anyagot. Ehhez meg egy féle könvy nem elég. Több is kell. Legalább 3-4 fajta szerzőtől és kiadótól. Így biztos a siker. De akkor is lehet olyan dolog ami a könyvekben nincs benne. Ezért jó a magántanár.
2019. máj. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Abban a biológia tankönyvben mind a 99 témakör ki van dolgozva, amit az OH tett közzé. Inkább vázlatosan van kidolgozva, mintsem könyvszerűen, összefüggő szövegként. Mindegyikhez van egy minta tétel is. Viszont ez a könyv csak akkor használható hatékonyan véleményem szerint, hogyha már más tankönyvből megfelelően felkészültél, hiszen itt eléggé nagy vonalakban van leírva minden és inkább csak arra szolgál, hogy felfrissítse a tudásod. Ennek ellenére szerintem mindent érint, amit a követelményrendszer elvár. Viszont, ha valamilyen témakör nehezebben megy, azt érdemes egy tankönyvből megtanulni inkább, mintsem ebből a könyvből, hiszen mint említettem, inkább vázlatszerű. De ha úgy érzed, hogy az írásbelire mindent jól megtanultál, akkor érdemes rá beruházni szerintem. Ahogy az előttem szóló is írta, ettől függetlenül bármit kérdezhetnek, kiszámíthatatlan. Én azt javaslom, hogy mielőtt elkezdesz rá készülni, és mielőtt bármilyen könyvre is beruháznál, nézd meg az Oktatási Hivatal honlapján a 99 témakört a nyilvánosságra hozott dokumentumoknál! Fontos szerintem az is, hogy a szóban forgó 99 témakör nem egyenlő a tétellel! Ezek csak azok a témák, amelyekből össze fogják majd állítani a tételeket, tehát millió meg egy kombináció lehet ezen témakörök alapján.


Sok sikert a felkészüléshez! :)

2019. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!