Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 5 oldalt kell megtanulnom...

5 oldalt kell megtanulnom holnapra töriből. Hogy tanuljam meg?

Figyelt kérdés
Tudom,nem sok,de nem megy a töri, 11.es vagyok és a 2.vh-t vesszük. Annyira összekeverem az évszámokat és a helyszineket, országokat.. kb fel oldalt 1 oraja tanulom mar :(
2019. máj. 20. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd át a tankönyvet és a füzetet újból. Ha nagyon nem megy, akkor ajánlom a Magyarország Története című sorozatot, esetleg a zanza tv-t. De az előbbi talán jobb választás. Ha esetleg belenézel valamelyikbe, utána mindenképp olvasd át újból a füzetet, vagy a tankönyvet. Sok sikert! :)
2019. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

5 oldal semmi, érettségire több száz oldalt kell majd megtanulnod, egyetemen meg egy vizsgára kell annyit megtanulnod, mint az érettségire összesen.

Jegyzeteld ki ami nagyon fontos, és amíg írod, addig is tanulod, és olvasd hangosan, az is segít a memorizálásban, az évszámokat meg nem kell mindent tudnod, ott az atlasz.

2019. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. En tori temazarokra egy fel nap alatt tanultam meg az adott anyagot. Ez fuzetben akar tobb,mint 30 oldalt is jelent, konyvben persze tobbet. En eloszor ala szoktam huzni a konyvben, majd kijegyzetelem a konyv plusz tartalmat es fuzetetben levo jegyzetet is melle. Nalunk rendszeresen voltak esszeirasok is, azokat, ha volt meg idom akkor kiirtam. Attol fugg, hogy milyen tipusu tanulo vagy. En szemely szerint vizualis, ha leirom, vagy alahuzom jobban jegyzem meg szoban. Ha neked jobban megy szoban, akkor kerj meg valakit olvasson fel neked. Viszont nem artana talalnod egy jo modszert, mert erettsegire valoban 300-400 oldalakat kell tudni, de akar tobbet is. Hajra! :)
2019. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*jobban jegyzem meg,mint szoban
2019. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Holnapra kell 90 oldalt megtanulni vizsgára :D
2019. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!