Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tizenegyedikesként biológia OKTV?

Tizenegyedikesként biológia OKTV?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre tervezek jelentkezni a biológia OKTV-re, 2.kategóriás lennék.

Mi a véleményetek, többletpont szerzés gyanánt hasznos lenne? Orvosi egyetemre tervezek jelentkezni,ahova két emelt érettségi kell.

(2020 után fogok érettségizni, az ezután életbe lépő törvények értelmében egy kötelező emelt kell, így aki kettő, az adott szaknak megfelelő tárgyból tesz emelt szintű érettségit,feltehetőleg csak a egyik emeltre kap 50 pontot)



2019. máj. 23. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy szerintem a ponthatár változni fog. 450 pont lesz a maximum és csak 50 plussz pontot lehet elérni. Mert amúgy ha maradna a ponthatár pl 430 orvosira akkor senki se érné el. De a ponthatár úgy is a pontoktól fog függni, tehát senki se lesz soha többet 450 pont felett, szóval esélyes, hogy erre maximalizálják.. Mert amúgy 100 plussz pontot senki se tud összehozni. 50 az emelt. Hiába csinálsz több emeltet nem kapsz plussz pontot, mert nem az fog számítani. Nyelvvizsga nem ad pontot, csak ha csinálsz 2 őt. De az is maximalizálva van tehát a 100 pontot úgy tudod elérni, hogy: 1 emelt 1 felsőfokú nyelvvizsga és ezen kívül gyereket nevelsz vagy kisebbségi vagy avagy nyertél egy olimpiát..
2019. máj. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én még egy olyan variációt hallottam, hogy leviszik a ponthatárt. Mert így tényleg nem lehet teljesíteni a feltételeket.

És sajnos még pontos információkat se tudunk az új pontszámítási rendszerről

2019. máj. 24. 00:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy hasznos. Mármint ha megnyered vagy elérsz bizonyos helyezést. Egyik barátnőm most nyerte meg a nyelvtant 11.-esként, úgyhogy neki már meg is van a 100 többletpont. 😂

Próbáld meg, semmit nem veszítesz vele.

2019. máj. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Értelme az nincs, ha orvosra akarsz menni, mivel pontnak nem fog számítani, de neki lehet futni.


Ha máshova mész akkor több értelme van, bár 2 emelt letétele nem egy nehéz feladat, főleg nehezebb egyetemi szakok elvégzéséhez képest.


Kérdések se valmai nehezek, én annak idején úgy lettem top10-ben helyezett, hogy semmit nem készültem rá, mivel épp érettségi volt nem volt időm.

Ha valamikor akkor 11-ként a legkönyebb OKTV helyezetet elérni, mert nagyon más dolga sincs az embernek. A 2. forduloban pedig a legtöbb kérdésnek kevés köze van a tananyaghoz.

2019. máj. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak 1 emeltre jár többletpont, ami 50, igen, de így az OKTV-ről ha kapsz pontot, azt is beszámíttathatod valószínüleg.

De ne csak a pontok miatt csináld szerintem, hanem mert van kedved. És egyébként is, szerintem jó fejtágító. Bár én a helyedben kémiából (is) mennék, már csak azért, mert a kémia a(z egyik) legnehezebb érettségi tárgy és a számolások kiszámíthatatlanok (lásd az idei évet... szörnyű), így legalább azzal is nagyobb gyakorlatot szerezhetsz benne.


Ami a ponthatárokat illeti, a ponthatárokat mi "szüljük", jelentkezők. De biztos lejjebb mennek majd a pontok, de nem feltétlen 50-nel. Bár arra nem sok esélyt látok, hogy valaki mindhárom felvételi tárgyból emeltezzen, de 2. középfokú nyelvvizsgáért járhat még 28 pont. Azt nem tudom, hogy ha felsőfokút tesz a valaki még egy közép mellé (két külön nyelv), akkor 40 pontot fog-e kapni. Ha igen, akkor az a 2. érettségivel együtt máris 90 pont. Na nem azt mondom, hogy sokan lesznek ilyenek, de talán a két középfokú nyelvvizsga még beleférhet, ami akkor 78 pluszpontot eredményezne.


Szerintem ezek miatt a változás miatt jövőre könnyebb lesz bekerülni orvosira (és más kétemeltes szakra), mert sokaknak csak az 50 pluszpontjuk lesz meg.

2019. máj. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5


Kémiából a tanárom szerint tizenegyedikesként nem lesz esélyem, mert nem fogunk eljutni olyan szintre, hogy lenne értelme elindulni.


Ami a nyelvvizsgát illeti. Pár hete lett meg a felsőfokú angolom, 11.első félévében pedig németből tervezek középfokúzni. Így beszámíttatnám a német közepet az alapfeltételnek, a felsőfokúval meg +40 pontot kapnék, így 90 pontom lenne a 100-ból. Ha ez így összejönne, nem a pontgyűjtés miatt jelentkeznék OKTV-re, bár jelenleg se ez a motivációm. Plusz gyakorlás lenne, átismételném az eddig tanultakat ami előnyős lenne a vegzős évre.

2019. máj. 24. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán menj, ha van kedved. Annó szintén orvosira készülő osztálytársam 12.-ben OKTV-zett töriből is meg kémiából is :D Nem jutott tovább, de élvezte. A kémiát gyakorlásnak szánta, a törit meg csak szimplán szerette és jó volt belőle.
2019. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!