Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fodrász vagy tanár akarok...

Fodrász vagy tanár akarok lenni melyikhez mi kell?

Figyelt kérdés

A fodrásszá válláshoz vagy tanár miből kell érettségiznek és hol érdemesebb továbbtanulni?

A segítséget elore is koszonom



2019. máj. 25. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
A fodrászhoz elég egy OKJ, ha viszont tanár akarsz lenni, az adott iránynak megfelelő érettségi (egy emelt mindenképp), aztán egyetem.
2019. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fizetésben/egyszerűségben mondjuk inkább a fodrászra szavaznék, főleg ha maszekolsz/szalont nyitsz.


De ha tanár akarsz lenni, akkor oda olyan érettségi tárgy kell amit tanítani akarsz, kell majd jövő évtől 1 emelt érettségi és egy nyelvvizsga is.

Ha általános iskolai tanár akarsz lenni akkor 5 év az egyetem, ha középsuli tanár, akkor pedig 6 év.

De készülj fel, hogy a hosszú egyetemi évek (mint egy orvosi lol) ellenére nem fogsz megélni a béredből egymagad sem, szóval mindenképp kell magánórákat adnod sulin kívül is.

Egyébként a tanári élet laza, meg ha órabért számolsz akkor nem is lenne olyan förtelem, csak sajnos kevés az óraszám egy héten. Ismerősömnek például heti 25 órája van. Mondjuk a nyári szünet az jó.

2019. máj. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a fodrászatot válaszd, kenterbe vered fizetésbe a 25 évesen 130-al kezdő diplomás tanárokat.

Pláne ha pár év után a saját lábadra állsz.

2019. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aha mostmár értem köszönöm szépen a válaszokat
2019. máj. 26. 11:31
 5/8 A kérdező kommentje:
És OKJ-s képzésnél lehet Kollégiumban, Diákotthonban élni?
2019. máj. 26. 12:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja igen és megnéztem és 1 év a fodrász képzés
2019. máj. 26. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Az a problémám ezekkel a “majd amikor saját szalont nyitsz” példákkal, hogy nem veszik figyelembe azt a néhány millió (vagy tízmillió?) forintot, ami egy ilyen szalon megnyitásához szükséges. Nem beszélve arról, hogy ahhoz, hogy az ember fenn is tartson egy ilyen szalont (fizesse a törlesztőt, ha kapott hitelt, az anyagköltséget, a bérleti díjat, a rezsit, a továbbképzéseket - ekkor még nem ettél és nem laktál sehol) egy igen stabil klientkörrel kell rendelkezni már a megnyitás pillanatában. Magyarán előtte be kell dolgozz vhol, el kell érjed, hogy kifejezetten te hozzád akarjanak menni a vendégek, majd nem túl távol ettől a helytől nyitsz egy szalont.

Én persze azzal kalkulálok, hogy te karriert szeretnél, de persze el lehet menni a panel aljában lévô garázsban kialakított női-férfi-gyermek Aranka fodrászatba is, ha nyanyàk haját akarod dauerolni, és agyontetovált benzinkutas fogatlan parasztok fejét nyírni 1500 forintért.


A fodrász szakmának éppen az a hátránya, ami az előnye: te osztod be az idődet. Igen, csak te a vendégtől függsz és amíg nem te vagy a város legjobb fodrásza, addig nem fogsz tudni válogatni. A vendég pedig mikor ér rá? Kevés kivételtől eltekintve este és hétvégén. Vagy mi van akkor, ha egy már többször nálad járt vendég péntek este telefonál neked, hogy szombaton jelenése van, SOS kell neki egy frizura. Visszautasítod, megkockáztatva ezzel azt, hogy szépen átpártol máshoz, vagy elfogadod, de cserébe le kell mondanod a hétvégi terveidről.

Valójában ahhoz, hogy neked jól működő stabil szalonod legyen úgy, hogy nincs szükséged arra a plusz munkára, amikor nem is terveztél dolgozni, nem csak több millió forint szükséges (az meg legyen világos, hogy meztelen hátsóra senkinek nem kölcsönöznek, kell legyen gazdasági múltad), de több év vagy évtized, mire eljutsz erre a szintre - ha egyáltalán eljutsz.


Szóval mielôtt még leírnánk a tanár szakmát az is jusson eszünkbe, hogy az a kevés fizu legalább biztos. Adott tantárgyakból pedig valóban tudsz korrepetálni jó pénzért (én most nyelvi órát veszek, 3200 forintot fizetek érte alkalmanként, csak belőlem van a hölgynek havi 25e plusz bevétele, 4 ilyen diák és egy 100assal többet keresel).

2019. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben szerintem most letisztazom azt hogy nem készülök még megnyitni egy szalont hiszen még fodrász se lettem tehát még nem érdemes a szalonrol beszélni. Magánórákat eleve készültem adni mivel azzal nagyon sokat lehet keresni de a kérdésben én az iskolai tanárra gondoltam
2019. máj. 27. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!