Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik orvosira mentek, hozzájuk...

Akik orvosira mentek, hozzájuk szólna elsősorban a kérdésem. Gimiben milyen jegyeitek voltak? Végig kitűnőnek kell lenni hogy bejuthassunk orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

2019. máj. 28. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem orvosira járok, de az oda járó ismerőseimből kiindulva dehogy kellett... Akit ismerek orvostanhallgatókat, nagy részük duplázással jutott be. Ráfeküdtek a bioszra és a kémiára vagy fizikára, azt tanulták orrvérzésig, és összejöttek a 420-430 pontok. Talán egy embert ismerek, akinek a többi jegye is 5-ös volt.
2019. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell, de az sem hülyeség, ha valaki minden érettségi tárgyra ráfekszik, hogyha az emeltek nem úgy sikerülnének, akkor még mindig legyen esély.
2019. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Orvosira eddig is kötelező volt emeltezni, két tárgyból, (biosz és fizika vagy kémia),úgyhogy hiába fekszik rá a többire.


Úgyhogy arra kell ráfeküdni.

Akiket én ismerek, azok ugyanúgy csinálták ahogy az első is írta. Nyilván nem voltak rossz tanulók, de kifejezetten csak ezzel 2-3 tárggyal foglalkoztam, úgyis ebből születnek a pontok, a többire fölösleges orrvérzésig tanulni. Igaz én nem orvosira jártam, de kiválasztottam magamnak két érettségi tárgyat és azokat tanultam nagyon intenzíven.

2019. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Az én ismerőseim sem voltak kitűnő tanulók, akik orvosira mentek, sőt...

Viszont ráfeküdtek a bioszra, kémiàra abból jót írtak így be is kerültek, így én is ezt ajánlanám.

2019. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Tégy úgy, ahogy neked jó, ahogy legnagyobb esélyed van!

Én mindig jó jegyet akartam. Többnyire ötöseim voltak, pár négyes. Az érettségik 80-90% felett. Kivéve a kémia, az 79 lett... Szóval én nem duplázásra hajtottam, sokan mások igen.

2019. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Az itteni vélemények ellenére sokan nem duplázással kerülnek be és ennélfogva igenis sokaknak számít az, hogy a töri vagy a magyar nem csak 80, de 90% lett.


Rossz a rendszer, igen, mert így lényegében egy bioszból és kémiából relatíve gyengébb teljesítményű diák is bekerülhet, míg az aránylag jó, pl. két ~80%-os érettségit közelítő jelentkező könnyen lecsúszhat.

2019. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Kitűnő voltam gimiben és a klasszikus, nem duplázós pontszámítással kerültem be. De egyáltalán nem kell amúgy erre hajtani, én szerettem a matekot és valamennyire a humán tárgyakat is, így egyszerűbb volt azokat 90% körülire megírni, mint nagyon magas pontszámot összehozni duplázással. Te ismered magad, lehet, hogy jobban jársz, ha nem foglalkozol sokat a többivel és a biosz-kémiára fekszel rá.
2019. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
#6os válaszoló. Mit nem értesz azon, hogy az orvosira tök mindegy, hogy milyen a magyar vagy a töri érettségi? El sem fogadják... Egy bioszból és kémiából gyengén teljesítő nem kerülhet be orvosira, mert a biosz kötelező és ehhez még vagy a kémia vagy a fizika, ráadásul mindkettő emelt szinten...rohadtul mindegy, hogy ki hány százalékos magyart, törit vagy angolt írt, mert ide nem jó..
2019. máj. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

#8: Csigalom nyugavér. Úgy lett 453 pontom, hogy kitűnő voltam gimiben, közepeket 90 fölé írtam, a kémiám meg csak 72% lett, bioszom 89%, tehát igenis sokat tud számítani, ha jó közepeket írsz vagy ha jók a jegyeid gimiben. Nem mondom, hogy főleg nem az emeltekre hajtottam rá, mert mindenki ezt stratégiát ajánlotta, de nem akartam elhanyagolni a hozzáteszem jóval könyebb közepes tárgyaimat. Nem kellett akkora erőt beleölnöm, hogy ez az emeltek rovására menjen. És szerintem jól tettem, mert hiába kémiáztam rengeteget, sorra írtam a 90 fölötti próba esettségiket, ott élesben egyszerűen nem jött össze és nehéz is volt abban az évben a kémia. Nyilván ha nehezére esik valakinek a közepekkel meg az évvégi jegyekkel foglalkoznia az emeltek mellett, akkor inkább az emeltek, IQ-ból is egész jó közép érettségit lehet írni. De csak azért nem foglalkozni a középszintű tárgyakkal, hogy az emeltek jók legyenek, holott nem venne el olyan sokat az időből, szerintem butaság.

Szokták hangoztatni ezt a "duplázással nem jut be, bezzeg a jó magyar érettségit író meg igen és így nem az kerül be, aki jó biosz kémiából", hát ez szerintem nem ilyen egyszerű. Annak a tudásnak a töredékét hasznosítjuk egyetemen, bioszból tényleg max az embertan és biokémia, aminek értelme van, a biosz érettségi meg tele van növénytannal, ökológiával stb. És amit esetleg hasznosítunk is, azt úgyis újratanuljuk egyetemen. A kémiát teljes egészében hasznosítjuk, főleg első félévben orvosi kémián, de akik fizikával jöttek is maximálisan el tudták sajátítani az egyetemi kémiát, mert az alapoktól kezdtük megint, csak kibővített verzióban és kicsit tempósabban.

Én is relatíve rossz emelteket írtam a közepeimhez képest, akkor én nem vagyok orvosira való? Negyedéves vagyok, 4.8-as átlaggal, és nem azért írom, hogy felvágjak, csak demonstrálni akarom, hogy ugyan mindegy hány ponttal meg hogyan jutsz be, csak juss be. Onnantól úgyis teljesen más (és nehezebb) lesz minden.

2019. máj. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem vannak olyan orvostanhallgató ismerőseim, akik gimnáziumban is kitűnők voltak, én kb általános óta nem voltam az. Sosem tudtam rávenni magam, hogy ilyen ének, tesi, rajz, etika és hasonló, totálisan lényegtelen és haszontalan tantárgyakra tanuljak, ha nem számítottak bele az érettségibe, akkor az volt a mottóm, hogy egy kettes bőven elég (ennek ellenére sosem volt 4-nél rosszabb jegyem, mert még a tanár sem vett igazán komolyan pl egy rajz dolgozatot). Egyedül az érettségibe számító tárgyakra tanultam keményen és az emelt érettségikre készültem. Aztán olyan 11.-ben rá kellett jönnöm, hogy a magyartanárunk egy emberi hulladék, aki elég erőteljesen pofára osztályoz és akinek nem szeretne, annak akkor sem fog jó jegyeket adni, ha betanulja az egész tankönyvet, úgyhogy onnantól sz#rtam a magyar tanulásra (persze az érettségire készültem, csak a dolgozatokra nem), az emelt érettségikre való készülésbe fektettem az energiám és duplázással kerültem be egyetemre.
2019. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!