Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az egyetemi élet a...

Milyen az egyetemi élet a pécsi, debreceni, szegedi orvosin? Elsősorban a hangulat, közösség érdekelne!

Figyelt kérdés
Ha minden jól alakul, jövőre elsőéves leszek valamelyik orvosin. Habár a SOTE lenne a legközelebbi egyetem (győri vagyok), oda nagyon nem akarok menni. Nem tetszik a város, valahogy túl nagy nekem. Első helyen biztosan Szegedet jelölöm, de a második helyen nem tudom, hogy Pécs, vagy Debrecen, és nem lenne mindegy abban az esetben, ha csak az utóbbi kettőre lenne elég a pontom. Milyen a közösség, a bulik, a város? Milyen a koli? Minden érdekel :D

2013. febr. 20. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegedre járok, így véleményt csak arról tudok alkotni. Én imádom! A várost is, az egyetemet is, a közösséget is:)

Szerintem abszolút diákközpontú az egész város. Ingyen bérletet kapunk a tömegközlekedésre (tudtommal ilyen csak Szegeden van), emellett jegyzettámogatást is kapunk évente. Ez azért nagy segítség szerintem. Bár nem tudom meddig lesz még ez így, tekintve, hogy a kedves kormány szedi el a pénzt az egyetemektől...


A városban szerintem az a jó, hogy nem is túl nagy, nem is túl kicsi. Minden nagyjából egy helyen van, nem kell fél órát utazgatni az épületek között. Csak az anat intézet van kicsit messzebb, meg a II. kórház (de azok is csak pár villamosmegállónyira). De ezeken kívül tényleg minden egy rakáson. Tömegközlekedéssel szerintem jól el lehet jutni mindenhová. Van elég szórakozóhely (mondjuk nekem nincs nagy igényem:D), kocsma.

Imádom, hogy állandóan épül a város. Ilyet szinte csak itt látok....mióta itt vagyok (4. év), annyi mindent felújítottak, építettek, hogy megszámolni is alig tudnám. (Felújították az egyetemi épületet, az orvosis előadót, építenek egy új klinikát, építettek egy új villamosvonalat, a régi villamosvonalat felújították, nemsoká elkészül a Dugonics tér stbstbstb.) Persze az idegesítő, mikor fel van túrva minden, de aztán a kész dolog kárpótol:)

A könyvtár is nagyon jó szerintem, eddig mindent megtaláltam, amire szükségem volt.

A kajálási lehetőségek is jók, az egyetem közelében jó pár olyan hely van, ahol igen jó áron lehet enni:)


Minden héten van kari buli. Gólyáknak természetesen van gólyatábor, év elején ismerkedős est, gólyabuli. Télen ingyenes korcsolyaestek. Lehet venni kedvezményes színházbérletet, ha esetleg vkit az érdekel. És persze szoktak még jó pár programot szervezni (pl. sítábor).


Az oktatást nem igen tudom más egyetemekkel összehasonlítani. Vannak természetesen jobb oktatók, rosszabbak, érdekesebb órák és kevésbé érdekesek.

Nem mondom, hogy minden tökéletes, de azért úgy érzem, hogy használható tudást, piacképes diplomát kapok.

2013. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Bár nem mondtál sok újdonságot, de pont ezekért, amiket leírtál, választom Szegedet :) A koleszokról mit tudsz? Mert én úgy tudom, hogy egyik orvosis kolesz sem lett felújítva, ennek ellenére szeretnék koleszos lenni a közösség miatt. Bár nem sok esély van rá, hogy felvegyenek :S
2013. febr. 20. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

A kolikról nincs személyes tapasztalatom. Mindkettő közel van a sulihoz, az biztos:) Az egyik bulizósabb, ott talán jobban ismerik egymást az emberek, a másik inkább nyugisabb. De persze mindkét helyen vannak bulik:)


A közösségről meg: Azért csak 200 ember van egy évfolyamon. Szóval azt nehezen tudom elképzelni, hogy valaki egyáltalán ne akadjon barátra:D Egyébként kb. 15 fős csoportokra vagyunk osztva, így azért jobban össze lehet kovácsolódni. Nekem szerintem nagy szerencsém van a csoportommal. Kicsit döcögősen indult a dolog, de aztán nagyon összenőttünk:)

Az évfolyam is szerintem elég összetartónak mondható. Amiben tudunk, abban segítünk egymásnak. Pl. ha vki kidolgoz egy tételsort, alap, hogy beteszi a közösbe. Szóval nem látok ilyen nagy "megtartok magamnak mindent, a többi meg dögöljön meg" mentalitást:D

2013. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi:) hát majd megpróbálok azért bejutni a jancsóba. meg remélem felvesznek egyáltalán szegedre :D
2013. febr. 20. 21:28
 5/10 TerrorBirka ***** válasza:
100%

Debrecen az ország második legnagyobb városa, de én nem érzem annyira nagynak. :) Szerintem családias hangulat, minden megvan, amire csak szükségünk van, nincsenek nagy távolságok és viszonylag jó a közlekedés. Van pár jó klub, ahová el lehet menni társasággal, szerintem korrekt. :)


Maga az egyetem az a Klinika telep, ami valóban egy nagy összefüggő telep, bejárható az egész, nincs szükség tömegközlekedésre, gyalog/bicóval könnyen áthidalható minden távolság. :) Szép a környezet, kulturált az egész, körülöleli a Nagyerdő. :)


A kolikat nemrég újították fel, legalábbis a Markusovszky II-t, de a III-as koli is jó állapotban van. Havonta olyan 17-20 ezerbe kerülnek, első éven még viszonylag nehéz bejutni, de utána már simaügy. :)


A közös szórakozóhelyünk az a Klinika (milyen eredeti... :D ), egész elviselhető, megfelelő mennyiségű alkohollal szerintem még élvezni is lehet. :D Mindig vannak tematikus bulik, félévnyitó, vizsgaidőszakzáró, évfolyamest, stb...


A közösség szintén jó, kezdetben 10 db 25-30 fős csoportra vagyunk osztva, aztán az emberek az évek alatt lemorzsolódnak szépen, harmadév végére olyan 120-150 ember szokott maradni. Tehát elég jól ismerjük már egymást, a csoportok is összekovácsolódnak, és szinte mindig tudunk mindenről, nagyon jól terjednek az infók. :)


Amúgy itt mindig építenek/szépítenek valamit, a tematika is jó, a képzés is jó, én nagyon szeretem. :)

2013. márc. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) bár már vége a jelentkezésnek, és végül Pécset jelöltem másodiknak, mert oda egy fokkal jobb a közlekedés. most meg már a sorsomra bízom magam :D
2013. márc. 8. 23:12
 7/10 TerrorBirka ***** válasza:
Óóóó, hát ezt benéztem. :D De mindegy hova kerülsz, lényeg, hogy érezd jól magad és szeresd nagyon! :)) Kitartás és HAJRÁ! :))
2013. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi :D
2013. márc. 10. 21:06
 9/10 csakegypali ***** válasza:
100%

Nah kedves Kérdező?

Bekerültél végül?:)

2014. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
be :D mondjuk jókor válaszolok :D
2015. ápr. 7. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!