Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pótfelvételire jelentkezhetek...

Pótfelvételire jelentkezhetek úgy, hogy van aktív hallgatói jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy csak az jelentkezhet, aki vagy abszolút nem felvételizett februári eljárásban, vagy sehova nem vették fel. De mi a helyzet aktív jogviszony mellett?


Váltás miatt szeretnék felvételizni, hogy megtartott legyen a jogviszony.


2019. máj. 29. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nyugodtan jelentkezhetsz. Egyedüli kizáró ok, ha az idei rendes eljárásban felvettek. Ha nem vettek fel sehova vagy meg se próbáltad, akkor pótfelvételizhetsz.
2019. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben, szuper.


Köszönöm szépen! :)

2019. máj. 29. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak pótfelvételin nem biztos, hogy meg lesz hirdetve az a szak amire jelentkeznél. Én a helyedben passziváltatnék, és úgy felvételiznék jövőre, ha a pótfelvételi nem jön össze.
2019. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

" tudom, hogy csak az jelentkezhet, aki vagy abszolút nem felvételizett februári eljárásban, vagy sehova nem vették fel"


Akkor mi a kérdés?

2019. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!


#2, Igen gondoltam erre is, meglátjuk, indul-e a szak.


#3, Ha tovább olvastad volna, a kérdést is megtaláltad volna. Sajnos a vonatkozó jogszabály a kérdésben leírt helyzetet meg sem említi, ezért tettem fel.

2019. máj. 29. 15:53
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:

" a kérdésben leírt helyzetet meg sem említi"


Tudom, hogy ma nagyon negatív és kötözködő hangulatban vagyok, de ha jól értem, te felsőoktatásban tanulsz, tehát illene értőn szövet olvasnod. Azért nem említi, mert nem releváns. Ha az lenne, említené.

2019. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor elnézést, hogy raboltam az oldal készséges válaszadóinak idejét.


Nem rendelkezem a törvényalkotáshoz szükséges szakértelemmel, ugyanakkor, egy sokadik "x" alpontban a leglényegtelenebb dolgokat is említik -vagy ha más törvény tartalmazza, akkor arra hivatkoznak.

Persze ez nem objektív tény, csak személyes tapasztalat, tehát ugyanúgy nem releváns.


(És igen, kissé üti egymást a fenti két mondat, miszerint nem rendelkezem szakértelemmel, mégis tapasztalatról beszélek. Ezalatt pusztán azt értem, hogy számos hivatalos dokumentumot olvastam, amely tartalmazott törvényrészleteket.)


De tekintve, hogy megkaptam a választ, jelentheti valaki a kérdést, hogy töröljék.

Nem állt szándékomban elrontani, megkeseríteni, tönkretenni egyik olvasó, hozzászóló, nem regisztrált olvasó napját tudatlanságommal.


Elnézést mindenkitől.

2019. máj. 29. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!