Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium vagy albérlet?

Kollégium vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Ősztől egyetemre fogok járni, és nem tudom eldönteni,hogy melyik lenne jobb, koli vagy pedig albérlet.

Már mindegyhogy végiggondoltam , ezeket az érveket találtam a koli illetve az albi mellett.


Albérlet:

+

Saját szoba

Nyugalom

Nem kell alkalmazkodnom senkihez


-

Nem ismerek senkit Pesten, félek hogy így nehezebben barátkozom.

Nem tud segíteni senki a tanulásban


Koli:

+

Olcsó, negyedannyi mint az albi

Sok ismerősöm lehethe, akik segíteni tudnak a tanulásban , tudnánk együtt tanulni.

Sose unatkoznék, lenne sociális életem.


-

Alkalmazkodnom kell máshoz( pl ha aludni szeretnék és ő bömbölteti a TV,-t ,vagy forditva)

Undorodom a közös fürdő használattól és elvileg nincsenek is zuhanyfüggönyök. (Eléggé szényenlős vagyok)

Megnéztem a kolis képeket,3an lennénk egy icipici kis lyukban .



Nagy dilemmában vagyok , nemsokára el kéne döntenem. Igazából már megbékéltem a koli gondolatával , de egy ismerősöm most ajánlotta fel a lakását . 60.000ft+ rezsi az egész lakás, ha egyedül bérelném . És belvárosban .


Ti mit csinálnátok?



2019. máj. 29. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Koli, majd egy csajjal összeköltözni, közös albiba!
2019. máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Attól is függ, hogy az albérlet milyen messze lenne az egyetemtől, illetve hogy konkrétan melyik egyetem melyik kollégiumáról van szó. Lehet, hogy ott kifejezetten kellemes a légkör, és a közösségi élet is ott zajlik, akkor akár jól is járhatsz a kollégiummal.
2019. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elv 40 percre lenne az albi
2019. máj. 29. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ha ilyen ellenérzéseid vannak, hanyagold a kolit. Én se tudnék 5 másik emberrel egy légtérben zuhanyozni minden nap.

Hol van az albérlet? Ha jó környéken, és az egyetem sincs messze, 60+rezsi röhejesen jó ár. Ha megengedheted magadnak/szüleid kifizetik, szerintem válaszd azt. Igazából a koliban ugyanúgy költened kéne kajára, szórakozásra, bérletre stb, szóval lényegi anyagi eltérés csak a lakbér és a rezsi szintjén van.

2019. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És mindehhez képest mennyire lenne messze a kollégium, és az mennyibe kerülne? Illetve most milyen messze laksz?
2019. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A suli a XIV.kerületben van, az albi pedig a IV.kerületben.

Útvonaltervező 40-50 percet írt utazásnak.

És Budapesttől én kb.100 km-re lakom.

2019. máj. 29. 20:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és a koli az ott van a suli mellett közvetlen.
2019. máj. 29. 20:09
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Én is így, kb. hasonló gondolatokkal indultam neki, mint te. Hát, így utólag azt mondom, hogy nem sok elképzelésem igazolódott be és nagyon sok múlik a részleteken (pl. milyen koliban laksz, kikkel laksz, ők milyenek stb.) Szerintem a legjobb lehetőség az az, ha az ember egy albérletben (saját szobában) lakik együtt barátokkal. Viszont a koli sokkal olcsóbb, szóval nálam is inkább az van első helyen, viszont már duplán meggondolom, hogy kivel lakom együtt.


Én is úgy képzeltem el a kollégiumot, mint te, hogy majd tök jó szórakozás lesz, mennyi embert megismerhetek, biztos jó közösség stb., de ha csak a kolin múlott volna a szociális életem, akkor szinte egy mukkot sem beszéltem volna senkivel sem. Eddig két koliban laktam (vendégként 4-ben) és egyikben sem voltak se bulik, se úgy egyáltalán bármilyen közösségi program. Sokkal jobban hasonlítottak egy átlag lakótömbhöz, külön-külön egymástól függetlenül élő emberekkel. Lettek barátaim, tényleg sok embert ismertem meg egyetemistaként, de közülük 0(!) köthető a kollégiumhoz. Abszolút nem volt olyan, hogy pl. "jajj de jó, pár szobával arrébb valaki biztosan tud nekem segíteni ebben és ebben" vagy "jajj de jó, itt sose lehet unatkozni", mindenki inkább csak saját magával és a saját társaságával foglalkozott. Először pedig a szobatársamat is a szerencsére bíztam (hiszen akkor még nem ismertem senkit) és bizonyos szempontból jól jártam vele (pl. rendes volt, takarított, tiszta, nem zajong, alkalmazkodóképes stb., aminek az ellentette azért nagy szívás és sajnos ez is előfordulhat), viszont nem tudtunk mit kezdeni egymással, nem voltak közös témáink, alig találkoztunk egymással. Aztán az egyetemen lettek barátaim (a szaktársaim közül) és az egyikükkel össze is költözünk egy szobába, vele már tényleg jó volt, sokat tudtunk beszélgetni, szórakozni, segíteni egymásnak és a napirendünk is jobban passzolt, hiszen sok közös óránk volt (míg korábban pl. mindig felkeltettük a másikat). Viszont egészen eddig dögunalom volt a kollégium. (Amúgy laktam közös fürdős részlegen is és abból szempontból jó volt, hogy nem kellett várni a másikra és ki lehetett tapasztalni, hogy mikor nincsen senki, míg a saját fürdőnél rendszeres probléma volt a várakozás, ki van bent, már megint várni kell de sietnem kellene, már megint én vettem a wc papírt stb.)


Az albérlet pedig szerintem nem jelenti azt, hogy emiatt ki lennél közösítve vagy kevesebb esélyed lenne barátokat találni, ismerkedni. Sőt, mi pl. koliba nem nagyon tudtunk áthívni senkit, hiszen nem egyedül laktunk ott és nagyon kicsi volt a hely is, így azért elég kellemetlen lett volna, hogy a másik számára egy tök idegen valaki ott van. Emiatt folyton el kellett járni valahová, amihez nem mindig van kedve az embernek, így sokat jártunk át olyan ismerősökhöz beszélgetni, enni-inni, filmezni, tanulni stb., akiknek volt saját lakása, szóval ők kifejezetten társasági emberek voltak. Viszont nagy előny, hogy ugyanígy tudsz egyedül, csendben is lenni, ha éppen erre van igényed.


Én a helyedben az alapján dönteném ezt el, hogy van-e már ismerősöd, barátod, akivel együtt tudnál lakni. Ha igen, akkor koliban foglalnék vele közös szobát. Ha pedig nincsen és anyagilag is megengedhetném, akkor elsőként albérletbe mennék.

2019. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hú ,köszi szépen a részletes tájékoztatást:)

Sajnos nincs senkim ,akivel tudnék egy szobát foglalni, az összes osztálytársam vagy barátnőim más városokba mennek egyetemre.

Egy darab ismerősöm nincs Pesten , ez egy kicsit aggaszt:/

De így is valószínűleg az albi fog nyerni, még átgondolom

2019. máj. 29. 20:59
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Pénz kérdése.

Ha van lóvéd, akkor albérlet, ott idővel bármit mást csinálhatsz.

Ha nem engedheted meg magadnak akkor marad a kolesz.


Egyébként én mindkét oldalt már megtapasztaltam.

Bár én úgy vagyok vele, hogy nagyon társas ember vagyok, és még egy fél nap is egyedül nagyon rossz.

Inkább vagyok 5, akár 10 emberrel is egy szobában.


De ha te bírod az egyedül létet, van rá anyagi akkor az albérlet a jobb.

2019. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!