Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemistaként kollégi...

Milyen egyetemistaként kollégiumban élni? / Élhető az a lehetőség, hogy egy kisvárosból 3-4en felköltözünk pl Szegedre vagy Budapestre egy albérletbe?

Figyelt kérdés

Személyszerint csak végső esetben szeretnék kollégista lenni az egyetemi éveim alatt. Tudnátok saját tapasztalatokat mondani? Milyen árban van? Lehet ilyen körülmények között rendesen tanulni? Vannak olyan szabályok, amik frusztrálóak? Mennyire van megszabva az, hogy mikorra kell "haza" érni?


Illetve a kérdésem másik része: Az albérlet mennyire kivitelezhető egyetem mellett? Természetesen én is és a többiek is, akikkel összeköltöznék, dolgoznánk.


Előre is köszi a válaszokat!



2019. ápr. 28. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Több ezer ember él koleszban, nyilvan élhető. Az albérletet sem mindenkinek a szülei fizetik, szegeden 30ezerért már találni szobat, 2 hétvégét dolgozol mar megkerested az árát
2019. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Az emberanyag minősége nem mindegy. Családban volt egy srác, aki másfél hónap után menekült, mert katasztrófa volt, hogy a szülői házból kiszakadt gyökerek minden nap estétől reggelig buliztak meg okádtak.
2019. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ attól, kivel kerülsz össze. Lányom barátnője 24 éves, bölcsész Ma-ra jár, összerakták egy 18 éves fizikussal...
2019. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden lakom koliban, nagyon olcsó. Családom úgy gondolta nem nekem való, de próbáljam csak meg. Eléggé meglepődtek, hogy mennyire szeretem, most már itt csinálom végig az egyetemet.

Jól kijövök a szobatársaimmal, egyezik az életritmusunk. Jó, hogy ha este 11kor jövök rá, hogy elfogyott a tej/kenyér vagy ha valami spécibb cucc kéne, mindig tudok kérni valakitől. Szeretek közösségben lenni, kolis programokon részt venni, bulizni, folyosón/konyhában beszélgetni.

Felnőtt ember vagyok, nincs olyan, hogy hányra kell haza érni. Elektronikai cikkekre vonatkozó szabályok lehetnek bosszantóak, pl nem lehet mikrót tartani a szobában, de nem bánom, el bírom vinni a konyháig a tányérom.

Tanulni lehet az arra kijelölt szobában vagy a sajátomban, illetve a könyvtárban. Aki tanulni akar, az megoldja. Van, hogy néha bosszant mások hangoskodása, de általában/többnyire nyugi van.

Tény, hogy nem mindenkinek való a kollégium. Az albérlet miért ne lehetne kivitelezhető?

2019. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az albira vonatkozó kérdésemet úgy értettem inkább, hogy mennyire kivitelezhető önerőből? Nem tervezek a szüleimtől függni, szóval ez fontos lenne.



Illetve a kolihoz kapcsolódóan: Tudnátok írni középsulis és egyetemi kollégiumok közötti különbségeket? Nem vagyok tájékozott ilyen téren, és nincs közvetlen ismerősöm, akitől segítséget tudnék kérni, szóval megköszönném, ha valaki segítene ebben egy picit c:

2019. ápr. 28. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: szär, de olcsó.

Tanulni a szobában sosem tudtam, de csendes zugok mindig vannak egy suliban.

Kolesz válogatja, hogy bezárják az ajtót este 10-kor vagy csak benne van a házirendben, de senki nem foglalkozik vele.

Normális szobatársakkal annyira nem gáz.

Albérlet árak odabäsznak, főleg Budapest, Győr, Szeged, Pécs, Debrecen, Eger, Miskolc. Még úgyis legalább duplája egy főnek, ha 4-en laktok egy kis lakásban.

2019. ápr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem kolifüggő is

nálunk alapvetően nyugi van, 2en vagyunk egy szobában, ha tanulni akar valaki a másik beteszi a fülest

nyilván ha valaki kiabál a folyosón az behallatszik, de annyi szerintem senkit nem zavar, nem szoktak a folyosón bulizni, itt az emberek tisztelik a másikat

tényleg annyi lehet bosszantó, hogy nem tarthatsz mindenféle dolgot a szobádban pl mikro, de hát istenem elmegyek a konyháig akkor

meg nálunk folyosónként van a fürdő, nem egy welllneshotel, de megteszi

ráadásul csak a szobádat kell takarítanod mert a közös helyiségeket takarítják, így még egy ideig nem kell wc-t pucolnom :D

a legjobb pedig, hogy semmilyen albiban nem lakhatsz budapest belsőbb kerületében havi 12ezerért :)

2019. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!