Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen a beiratkozás után...

Egyetemen a beiratkozás után lehet egyből passzív évet kérni?

Figyelt kérdés

Babát várok és szeptember 2.re vagyok kiírva.

Semmiképp nem akarom vissza vonni a jelentkezésemet de egy újszülött mellett nem tudom elkezdeni a tanévet.

Így úgy gondoltam hogy az első tanévet passzivoltatnám.


2019. jún. 1. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy tudom, hogy azonnal nem lehet az első félévet.
2019. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyetemfüggő. Van, ahol lehet, van, ahol nem.
2019. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem függő, nálunk pl(SZE) lehet az első félévet passziváltatni, de ez nem mindenhol lehetséges. Vissza akkor sem kell vonnod a jelentkezésedet, ha az általad választott egyetemen nem lehet az első félévet passziváltatni, legfeljebb ha felvesznek, nem mész el beiratkozni.
2019. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérhetnél valami kedvezményes tanrendet (vagy hogy mondják ezt), illetve talán ilyen rendkívüli eseményeken megengedik a halasztást, járt utána az adott egyetemen. Szerintem akár most is érdeklődhetsz már, nem kell ezzel megvárnod, míg felvesznek, telefonon felhívod őket vagy írsz emailt a TO-nak és megmondják.
2019. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a BCE-n nem lehet.
2019. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a legbiztosabb, ha felhívod a TO-t, ez egyetemenként eltér. Debreceni Egyetemen lehet, többiről én sem tudom. Utánakérdezhetsz a speciális tantervnek is (vagy valami hasonló) hallottam anyukáról, aki megkapta.
2019. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A DE Egészségügyi karára jelentkeztem levelező tanrendbe.

Nagyon szeretném ha sikerülne a halasztás.

Nem gondoltam még arra hogy a TO felhívjam,de igy hogy mondjátok megpróbálom.

2019. jún. 1. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Közszolgálatin nem lehet, de ELTE BTK-n pl. igen.
2019. jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!