Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen végzettséggel lehet...

Milyen végzettséggel lehet valaki óraadó tanár egy nappali rendszerű,2 éves OKJ-s képzésen?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni egy informatikai szakon, ahol (nem viccelek) én tanítottam a programozást az osztálytársaknak, és egy hónapig egy másik osztálynak is.


Félreértés ne essék, koránt sem vagyok profi, de azt az alapot, amit ott kellett tanulni, tanítani, annyit azért tudtam, és szerettem is csinálni.


Lehetek hivatalosan óraadó tanár egy OKJ-s végzettséggel, ami szakmailag passzol a tantárgyhoz, amit tanítani szeretnék?


Köszi a válaszokat!



2019. jún. 2. 20:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem.


2 éves OKJ képzés esetén, akkor vesznek fel leghamarabb tanárnak, ha már megvan egy szakirányú diplomád.

Esetedben egy: gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus vagy programtervező informatikus.

Ezen felül pedig vállalni kell, hogy mesterképzésen elvégzed a tanárit, majd onnantól lehetsz rendes tanár.


Másik verzió: Szintén minimum alapképzés (de sokszor mester is van!!) és "óraadó" lehetsz csak, de ezt csak vészhelyzetben alkalmazzák a sulik, amikor nincs ki vigye az egészet.

2019. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!