Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett munka végezhető?

Egyetem mellett munka végezhető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves pénzügy és számviteles egyetemista lány vagyok, és tavaly decemberben kezdtem el dolgozni suli mellett. Sajnos szükségem is van a pénzre, meg tapasztalat miatt is jó dolognak tartom, de úgy érzem, hogy nem megy. Nyomaszt, mert nem tudom én vagyok gyenge, vagy tényleg nehéz ennyire? Elsőéves vagyok, lehet ez is szerepet kap, meg hogy nap mint nap ingázok a két épület között.


A véleményetekre lennék kíváncsi, ha esetleg szakot írnátok, és hogy mennyire elvégezhető ez egyszerre? Mik a tapasztalatok? Megéri dolgozni úgy, hogy sokkal nehezebben megy a tanulás? Pro kontra?


Köszi!!!



2019. márc. 6. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nappali mellett szinte lehetetlen dolgozni, annyira rugalmatlan az órarend. Ha fel is vesznek, halálra fáradsz. Levelező mellett lehet dolgozni, ha a péntekeket el tudod intézni szabadnapnak vagy adnak szabit. De általánosságban elmondható, hogy vagy tanulás vagy munka, a kettő nem megy egyszerre.
2019. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg is dolgozok, már 3 hónapja, és nehezen de be lehet sűríteni, de épp ezaz, hogy ennek hatására túlterheltnek érzem magam
2019. márc. 6. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonlo cipoben jarok, bar en masodeves vagyok illetve parhuzamos kepzesen most irom a szakdolgozatomat a masik szakomon, mellette pedig dolgozok. Sajnos kell a penz, az egyetemet pedig nem hagyhatom ott egyiknel aem tudok fwlallni, hogy na akkor mar most ezt abbahagyom.

Folyamatosan faradt vagyok, allandoan tulterheltnek erzem magamat, kialudni sem tudom magam mire hazaerek csak aludni akarnek, de annyira faradt vagyok hogy az sem megy es a szakdolgozatommal is haladni kell. :(

Aterzem a helyzeted vagy a tanulas vagy a munka a ketto sajnos tenyleg nagyon nehezen megy egyszerre...

2019. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, bar ha ennyire rossz a helyzeted es mondjuk a szuleid tudnak segiteni, akkor azert par honapra lehet szuneteltetni a munkat amig kesz lesz a szakdoga :/
2019. márc. 6. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnalatos modon nem tudnak segiteni 😁

Apammal jo ideje nem tartom a kapcsolatot, Anyukam pedig jelenleg betegben van (honapok ota teszem hozza koszi eü.) szoval igazabol oneltarto vagyok, a diakhitelt pedig zsigerbol megtagadom nem igazan csabit a gondolat hogy felvegyek akarcsak 10-30 ezer forintot havonta .

A kerdesedre valaszolva(es nem az en nyomorommal foglalkozva)

1.evben borzalmas munkat vallallni, a 2.evben mar csak csak lehet ha ugy ossze tudod hozni az orarendedet illetve a 3.evben sem annyirq veszes majd akkor problemas lesz ujra amikor a szakdogadat akarod irni mert mindketto figyelmet igenyel (munt munka, mint dzakdoga.)

2019. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kitartást kívánok neked!

Azt megkérdezhetem, hogy milyen szakra jársz? Mit dolgozol?

Én is dolgozom egyetem nappali szak mellett. Bár mondhatni szerencsésebb helyzetben vagyok, mert vannak megtakarításaim, mivel pár évet dolgoztam az egyetem előtt, mikor rájöttem, hogy még tanulni szeretnék. Nekem a heti max 20 óra az, amit kényelmesen vállalni tudok a nappali szak mellett. De mindenképpen nappalira akartam jönni, mert a tesóm levelező szakon tanulja a pénzügy-számvirelt és már így is egy év csúszásban van szegény a munka meg a tanárok hozzáállása miatt....

Egyelőre egy kávézóban dolgozom, ahol szerencsére nagyon rugalmasak.

2019. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!