Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet jogosítványt...

Hogyan lehet jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és nyáron szeretném megcsinálni a jogsit.

Először gondolom jelentkezni kell valamelyik autósiskolához, de mi alapján válasszak?

Ha jelentkeztem akkor mikor lehet órákra járni és milyen gyakran? Ha nem jelentkezek időben akkor akár nem is mehetek, mert meg van szabva, hogy milyen gyakran indítanak tanfolyamot vagy bármikor lehet menni?

Mennyi idő amíg megcsinálom? Először a kreszt kell, aztán a gyakorlatit? Mennyibe kerülnek ezek?

Milyen papírok kellenek hozzá?

Köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 4. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

4 hónapja csináltam a jogsit. Javaslom úgy válassz autósiskolát, hogy kinézed, hogy melyik oktatónál szeretnél tanulni.

A legtöbb autósiskola már online formátumban oktatja a kreszt, így azt otthon is tudod csinálni (meg lényegében bárhol, ahol van net). Az elsősegály tanfolyamokat szokták még személyesen, tantermi oktatásban rendezni, hiszen meg kell tanulni újraéleszteni és online nem tudod nyomkodni a bábut.

Nagyon változó, hogy kinek meddig tart, én júliusban kezdtem és márciusban végeztem mindennel, de úgy hogy 50 órát vezettem, de minden vizsgám sikerült elsőre.

Először a kreszt kell, utána a forgalmi vizsgát és közben az elsősegélyt, amit a vezetések alatt is megcsinálhatsz, a lényeg, hogy mikor mész megcsináltatni a jogsit az okmányirodába, akkor a kezedben legyen az elsősegélyről szóló vizsgapapír.

Ahhoz, hogy beiratkozhass az autósiskolába kelleni fog a bizonyítványod (a nyolcadikos minimum, de annál nagyobb is lehet), egy orvosi alkalmassági papír, személyes okmányok, illetve mivel 17 éves vagy, ezért az egyik szülődnek is veled kell mennie.

Nekem végösszegben 273 ezer forintra jött ki, de ebből 25 ezer forintot visszakaptam (állami támogatás a kreszre).

Remélem tudtam segíteni! :)

18/L

2019. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kreszt és az elsősegélyt csináld meg gyorsan a nyáron.

Most nyáron nagyon sokan akarják letenni a jogsit, szerintem ne is számíts arra, hogy egyáltalán el tudod kezdeni a gyakorlatot. Bár, ki tudja. A kresz tanfolyam elérhető elearningen, és persze mehetsz tantermes oktatásra is.


Mielőtt akármibe belekezdenél, irány a háziorvos/magánorvos, hogy az orvosi alkalmasságot megszerezd! Ha tervezel később nagyobb kategóriát (kamion, busz) és/vagy a jogsidból megélni (fuvarozás, emberszállítás) javaslom menj el rögtön a 2-es csoportú alkalmassági vizsgálatra.

Üdv

19F

2019. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!