BME Vik vagy ELTE IK?

Figyelt kérdés
Hamarosan vége az érettségi időszaknak és úgy néz ki hogy mind a két egyetemre felvennének viszont még van időm változtatni a sorrenden. Nos elég jónak érzem magam informatikából, a mai világban lehet kevés alapnak, de ismerem a C++ nyelvet, valamint tudok Arduinot programozni és webet fejleszteni(létre hoztam már egy e naplót is a sulim számára). Nagy dilemmában vagyok hogy melyik legyen az első helyen, a Prog tervező vagy a mérnök informatikus. Fizikából sajnos nem voltam jó, de mateket turhetoen tudom. Külföldi szakiskolából adódóan nem sokára államvizsgazok matematikából is (differenciál egyenletek, lineáris algebra, matematikai analízis, Numerikus módszerek stb tárgyak anyagából) tehát az alapom matek tudás szinten szerintem meglenne. Nagyon sok helyen olvastam ezzel kapcsolatban, lényegében azt szűrtem le hogy a BME gyakorlatibb egyetem (a tudás amit kapok az adott kor eszközeire épül) elegendő mennyiségű fizikával, az ELTE pedig javarészt elméleti, ahol a matek és számítás elmélet szoros testvériséget alkot az informatikai alapokkal (algoritmizálás, logikai képzés) viszont kevesebb gyakorlat van. Tudom hogy az egyetem csak egy papír és hogy az önképzés a legfontosabb (ez nálam meglenne) ha jó informatikus szeretnék lenni. Mit gondoltok mi alapján döntsek, vagy mit vegyek figyelembe. Esetleg ti hogy dontenétek a helyemben? Tapasztalatokat szívesen fogadok, egyetemi élettel kapcsolatos információk, esetleg közösség a szakon belül ilyesmi.... Bármi.

2019. jún. 4. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak a gyakorlatiasság a különbség, amiben amúgy én nem is vagyok biztos, hogy igaz lenne, mondjuk én nem ismerem nagyon részletesen az IK-s tárgyakat és azok felépítését.

Amit én mondanék az inkább az, hogy a mérnökinfos nagyobb területet tanul. A programzetvező informatikus leginkább programozni tanul, míg a mérnökinformatikus programozni is, viszont jó pár más dolgot. A mérnökinformatikus a gép hardver részéhez is érteni fog. Ezért specializáció alatt könnyebb azt a területet választanod, ami jobban érdekel. Az eltén nem láttam ilyen rugalmasságot.


Ami még fontos, de nem szorosan a képzés minőségéhez tartozik, hogy a bme félévei hosszabbak. Pl. őszi félévben nincs őszi szünet. Általában előbb kezdenek, mint más egyetemek és később végeznek a félévvel. Szóval ha számít, hogy mennyit kell foglalkoznod az egyetemmel, akkor nem ajánlom.

Szerintem azonban a legjobb informatikus képzés az országban.

2019. jún. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És nagyon hátrányt jelent az, hogy nem voltam jó fizikából?
2019. jún. 6. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Semmi hátrányt nem jelent. Leadják szépen az anyagot nulláról csak max a tempó lesz gyors. Azt hiszem mérnökinfósok használhatnak függvénytáblát is. Csak meg kell tanulni és probléma nélkül át lehet menni a vizsgán!


Aszerint válassz képzést amivel foglalkozni szeretnél később.

Ha érdekel a mikrokontrollerek, fpga-k világa a sima szoftverfejlesztés mellett akkor a mérnökinfó a nyerő (villamosmérnök a legjobb ehhez amúgy)

Ha csak szoftveres, adatbázisos, fordítóprogramos vonalon mozognál akkor egyérteműen proginfó.


Milyen munkakör lenne számodra az ideális? Elég ha csak nagyvonalakban leírod, nem várom el hogy pontosan megnevezd!

2019. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos igazából vonzanak az innovációk (pld bionikához kozelebb álló informatikai állások) valamint szívesen dolgoznék olyan fejlesztő cégnél ahol a munkánk eredményét az emberek nagytöbbsége a mindennapokban használná (pld autók fedélzeti számítógépe és kezelő felülete vagy akár nagyobb gyárak robotjainak és eszközeinek programozása, de vonzanak a felhasználói programokat készítő és fejlesztő multik is). Ez így igen nagy vonalakban jelenleg így körvonalazódik a fejemben a jövőt tekintve. Persze ez változhat az egyetemen szerzett tapasztalatok alapján is idővel.
2019. jún. 6. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen esetben azt javaslom hogy válaszd a mérnökinfót. Ott mindkét oldalból lesznek tárgyaid. Sokat kell majd hozzátenned magadtól (de hát melyik műszaki-infós képzésen nem) és akkor szuper tudásod lesz az első munkahelyedhez!

Ha esetleg gondolkodsz mesterképzésben is majd -- persze ez odébb van bőven -- akkor célszerűbb a mérnökinfóra menni, mert onnan relatív egyszerűbben lehet átmenni proginfó mesterre ha jobban tetszene a matekosabb vonala a dolgoknak, de fordítva nehéz mert ugye az IK-sok nem tanulnak műszaki tárgyakat.

2019. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, megfogadom a tanácsod kedves utolsó!
2019. jún. 6. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

#1-es vagyok.


Én is válaszolgatok, azért, hátha segít. :DDD


"És nagyon hátrányt jelent az, hogy nem voltam jó fizikából?"

Nem. Viszonylag könnyen teljesíthető feltételek vannak (pl. feleletválasztós zh).


"pld bionikához kozelebb álló informatikai állások"

Ezzel egy az egyben tudsz találkozni a mérnökinfon.


"pld autók fedélzeti számítógépe és kezelő felülete vagy akár nagyobb gyárak robotjainak és eszközeinek programozása"

Ezzel is szintén tudsz mérnökinfon foglalkozni, de ha célirányosan ezt akarod, akkor talán még a villamosmérnök is szóba jöhet.


"vonzanak a felhasználói programokat készítő és fejlesztő multik is"

Ez pedig szintén mérnökinfo.


"Persze ez változhat az egyetemen szerzett tapasztalatok alapján is idővel"

A leírtak alapján tényleg a mérnökinfo lenne neked a nyerő.

Ami talán nem fog tetszeni, hogy ezekhez nem sok közöd lesz kb. 2 évig, mivel alapozó tárgyakat fogod csinálni. A második év után lesz specializáció választás, és akkor el tudod dönteni, hogy mi érdekel pontosan.

2019. jún. 7. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!