Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a portugál és az...

Milyen a portugál és az újgörög szak az ELTE-n?

Figyelt kérdés
A portugálról már olvastam pár véleményt, de nem túl sokat, az újgörögről viszont semmit sem találok. Milyenek a tanárok? Nagyon nehéz vagy azért lehet vele haladni és eljutni felsőfokra? Meg igazából bármi érdekel, amit tudtok róla. :)

2019. máj. 27. 01:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Portugál minoros vagyok, de úgy jöttem ide,hogy már beszéltem a nyelvet (előtte 6 évig tanultam, és tele vagyok Brazíliába kivándorolt rokonokkal). Remélem,én is tudok neked hasznosat mondani.


Portugálból alapszakosként biztosan eljutsz felsőfokra,minorosként meg középfokra akkor, ha 0 tudással jöttél: ha már tudtál legalább alap-középfokon, akkor meglesz minoron is a felső.


Hogy miért? Mert ilyen következetes, tisztességes, és jó értelmben szigorú tanárok nincsenek egyetlen más BTK-s tanszéken sem meglátásom szerint. Kemény, mert sokat várnak el, és jobb,ha készült, mert második félévben bizony minden héten több oldalas házit, plusz egy fogalmazást is le kell adni, de hálát adok az Istennek,hogy itt komolyan is veszik,hogy fejlődj, nem úgy,mint sok más BTK-s szakon itt az ELTE-n.


Megmondom őszintén, én nem szenvedek, nem érzem,hogy összetörnék a teher alatt, de én elég mazochista típus vagyok, halálra terheltek a gimiben is,megszoktam, sőt... ez ahhoz képest hawaii nyaralás.


Drágák a kezdeti tankönyvek //Como se diz em portugue^s? ; Gra~o a gra~o//, de nyugodtan kiveheted őket a tanszéki könyvtárból is tudomásom szerint.


Előbbit annyira nem szeretem, azt ajánlom, szerezd be mellé Bernadette Godinho(ő régen itt tanított a tanszéken)-Lantos Vera-Laura Areias féle Portugál Nyelvkönyvet. Ez egy sárga könyv, rettentően flottul meg tudsz belőle tanulni portugálul, a nyelvtant legalábbis olyan jól magyarázza el,hogy a brazil és portugál egynyelvű nyelvkönyvek sírnának a receptért.


Nagyon ritka, én elsírtam magam az antikváriumban, mikor 4 év keresgélés után lett egy saját példányom, addig egy könyvtárit használtam. De ha valami, ennek felkutatása minden fillért megér!



Azt ajánlom,hogy ha a portugál szak mellett döntesz, mindenképp kezdd magad hozzászoktatni az európai portugál kiejtéshez,mert nehéz a hallott szöveg értése gyakorlott brazil portugál beszélők számára is.



Minoron-de alapszakon is,tudtommal- az első két félévben van külön nyelvtani, meg szókincses óra, mindkettő hetente 90 perc. Nálunk az első félév végén kibukott a csoport 2/3-a, de aki akar, és tehetséges, annak menni fog!

2019. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt,hogy minden egyes órán írtunk az első két félévben 10 perces röpdolgozatokat. Mindig 95% felett sikerültek, kivéve két alkalmat,mikor egyszer88%, másszor 90% lett, de látod, egyáltalán nem lehetetlen jól teljesíteni.
2019. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Megnyugodtam, hogy szigorúak és nagyon úgy néz ki, hogy a portugált teszem

előrébb a sorrendben. :)

Azért még görögösök írjanak. :D

2019. máj. 29. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!