Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van, ha nem tudom a tétel...

Mi van, ha nem tudom a tétel egyik felét?

Figyelt kérdés
Holnap szakmai vizsgázok, és nagyon nehezek a tételek. Nagyon soknak csak a B részét tudom. 60 szóbeli tételünk van, 30 A és 30 B. Csak 1x húzunk, mivel meg van adva melyikhez melyik tartozik, de kb 5db van, aminek mindkét részét tudom. Nem maradok ebben a szakmában, csak év elején nem volt lehetőségem másik sulit választani. A tanárok is tudják, hogy nem fogom ezt folytatni, szerintetek átengednek?

2019. jún. 6. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb vizsgánál a B tétel csak egy kiegészítö rész egy másik témából. Ès attól, hogy azt tudod még nem mész át a vizsgán.


Èn vizsga biztosként egy gyengén szereplö gyereket csak akkor engednék át, ha azt látom, hogy iszonyatosan akarja, egészévben sokat tett a tanulásért, és mindenképpen ezt szeretné csinálni, de még kell neki egy kis gyakorlás. Ha tudnám, hogy a gyereket a téma egy kicsit sem érdekli, akkor nem mindegy, hogy megbukik vagy sem? Ugy sem kell neki a végzettség, és ha nem teljesít nem kivételeznék vele.

2019. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Végül is igaz. Engem nem nagyon izgat mi lesz, inkább csak a szüleim érdekelnek. Ők csalódni fognak az biztos
2019. jún. 6. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik szakma?
2019. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez szakmai


érettségi ?

2019. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát 1-2 lényeges dolgot a többiből is tudjál. De egyébként úgy állj oda, hogy 'Biztosan olyat fogsz kihúzni, amelyiknek mind a két felét tudod.' Gondolatjelekkel röviden minden tétel A-részéből is írjál ki 2-3-4 fontos dolgot, amit megtanulsz; hogy valamit azért tudjál mondani.
2019. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*Szóval, ha valamit tudsz róla, az már jó. Meg egyébként neked gondolom nem is az ötös a célod; a kettessel is beérnéd. Szóval nem várnak tőled olyan fullos feleletet. Egy pár dolgot tudjál, hogy azér' menj át. Meg ha amúgy sem akarsz ebben elhelyezkedni. Lebeghet az is a szemed előtt közben, hogy most akkor te végigülted azt a képzést; tehát akkor már legalább legyen papírod is róla. Meg egyébként az is lehet, hogy többet tudsz mint gondolnád, a tanár meg jól tud kérdezni. Szóval mindenből tudjál ilyen pici, 2-3-4 gondolatjelnyit. Nem kell feltétlenül a számítást megjegyezned; csak tudjál valamit, valami infót helyette. Ne menjen már pocsékba ez az 1-2-3 év, amit csináltál. Menni fog. Bízzál magadban; és tényleg írj ki mindenhez pár dolgot röviden, amit meg tudsz jegyezni.
2019. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, majd próbálok pozitívan hozzáállni.

Hát kórházi szakma, úgyhogy ha ebben akarnék dolgozni, azért illene tudnom a tételeket. Érettségi után vagyok amúgy. De ha ennek vége, semmi közöm nem lesz hozzá úgyhogy inkább csak túl lennék már rajta.

2019. jún. 6. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!