Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Légyszi segítsen valaki az...

Légyszi segítsen valaki az egyik angol szóbeli tételben? A tétel ami kéne az az európai unió.

Figyelt kérdés

Légyszi valaki írjon róla nekem 15 mondatot angolul (nem kellenek hosszúak), mert ezt az egyet nem tudtam kidolgozni:(


Előre is köszönöm


2010. jún. 2. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

The European Union (EU) is an economic and political union of 27 member states, located primarily in Europe. Committed to regional integration, the EU was established by the Treaty of Maastricht in 1993 upon the foundations of the European Communities. With over 500 million citizens, the EU combined generated an estimated 28% share (US$ 16.5 trillion) of the nominal and about 21% (US$14.8 trillion) of the PPP gross world product in 2009.The EU has developed a single market through a standardised system of laws which apply in all member states, ensuring the free movement of people, goods, services, and capital.[11] It maintains common policies on trade,[12] agriculture, fisheries[13] and regional development.[14] Sixteen member states have adopted a common currency, the euro, constituting the Eurozone.

The EU has legal personality and enacts legislation in justice and home affairs, including the abolition of passport controls by the Schengen Agreement between 22 EU and 3 non-EU states and guaranteeing a European area of freedom, security and justice. It is able to conclude treaties with foreign countries and has devised the Common Foreign and Security Policy and the Common Security and Defence Policy, thus developing a limited role in European defence and foreign policy. It has diplomatic missions and delegations established around the world and has representation at the World Trade Organization,G8, G-20 major economies and at the United Nations.As an international organisation, the EU operates through a hybrid system of supranationalism and intergovernmentalism.[16][17][18] In certain areas, decisions are made through negotiation between member states, while in others, independent supranational institutions are responsible without a requirement for unanimity between member states. Important institutions of the EU include the European Commission, the Council of the European Union, the European Council, the Court of Justice of the European Union, and the European Central Bank. The European Parliament is elected every five years by member states' citizens, to whom the citizenship of the European Union is assured.


The EU traces its origins from the European Coal and Steel Community formed among six countries in 1951 and the Treaty of Rome formed in 1957 by the same states. Since then, the EU has grown in size through enlargement, and in power through the addition of policy areas to its remit.

2010. jún. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hú ezt kaptam nyelvvizsgán! Megkeresem majd a lapjaimat és leírom. De lehet, hogy nem ma.
2010. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez emelt szintre kell???Hova kell???
2010. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Jó tömény anyag:D Ez még magyarul is nehéz:D Tényleg elfelejtettem oda írni, hogy középszintű érettségizek:D. Aki írta, hogy valamikor leírja nekem az övét is, azt is nagyon megköszönném. Köszi
2010. jún. 3. 14:01
 5/12 anonim ***** válasza:
De durva,hogy középszinten ilyen téma kell!!!Nekünk középszinten csak magunkról kell beszélni...meg max környezetszennyés, szívem csücske!!!!!!!!!!!!!!!!!!4444
2010. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa középszintű? Hát oda nem kell egyáltalán nehéz szöveg. Ott csak arról beszélj, hogy mostmár több lehetőség van külföldön dolgozni/tanulni, nem kell útlevél, szabadon lehet járkálni más országokba. Az diákok általában nyelvet mennek ki tanulni... és itt beszélhetsz a nyelvtanulásról.
2010. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Középszinten EGYÁLTALÁN nem kell ilyesmi, nincs is ilyen téma!!! Honnan vetted??? Ha a tanárod ezt kéri, megszegi a törvényt!
2010. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pedig tényleg ez az egyik tételem! Megadott 20 témakört, még csak nem is tételt, hogy ezek lesznek a szóbelin és köztük van az unió is. Elhihetitek mindannyian azért imádkozunk, hogy ne ezt kapjuk. Mondjuk a tanárom azt csinálta a kis érettségin is hogy több az általa kiadott tételt megváltoztatott, azzal a jelszóval, hogy itt nem tételek vannak, hanem témakörök és ő bármit kinevezhet a témakörökön belül tételnek. Ezt úgy értem hogy kiadta tételnek a zenét és ő ezt megváltoztatta klasszikus zenének, pedig arról volt szó, hogy a saját együttesünkről beszélhetünk benne. Én csak arra lennék kíváncsi, hogy csinálhat ilyet?
2010. jún. 4. 11:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az Európai Unió egyetlen témakörbe nem passzol bele. Itt nagy baj van, a tanárod törvényt sért. Nem tudom, hogy mertek-e, én a helyetekben mernék, szólni az igazgatónak. Elvileg az érettségi elnök ellenőrzi a tételsorokat, de ha nem angol szakos, akkor úgyse mond neki semmit. Az érettségi nem a tanár belügye, az egy állami vizsga, amelyet rendelet szabályoz pontosan: 40/2002 OM Rendelet. Ha az igazgatóban nem bíztok, az Oktatási Hivatalban is lehet jelezni.

De különben az egészet nem értem: az érettségi tulajdonképpen 5 kis részből áll, egy rész 2-3 perc, ebbe és a feladattípusokba bele se fér, hogy 15 mondatot önállóan beszéljetek bármiről. A tételeket a tanár nem is közölheti, csak a témaköröket, és az a minimum, hogy ha valamit megkövetel, azt tanítsa is meg.

angoltanár, érettségi elnök

2010. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én ezt a témát felsőfokún kaptam...
2010. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!