Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Háyn pontot vonnak le a...

Háyn pontot vonnak le a felvételin a bizonyítvány alapján? Egyáltalán mely tantárgyakat nézik?

Figyelt kérdés

S.O.S

Légyszíves segítsetek!Nem sokára felvételizek... Es hát eléggé szar lett a bizim(mármint szar alatt azt értem h becsúszott pár négyes)Ha valaki tudja hogy a felvételin hány pontot vonnak le a bizonyítványért, akkor légyszi segítsen!

A válaszokat előre is köszönöm!


2019. jún. 6. 15:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy felsőoktatásról van-e szó vagy miről, de felsőoktatásnál azt a pontszámot nézik amelyik a legjobban jön ki.


Tehát lehet:


- két érettségi tárgy duplázása

- tanulmányi pontszám 200 pont, érettségi pontszám 200 pont

- érettségi pontszám 200 pont - meglévő diploma eredménytől függően 200 pont

- meglévő diploma eredménytől függen 400 pont.


És ezekhez a pontokhoz jönnek még a plussz pontok ami maximálisan 100 lehet.


Hogyha a meglévő diplomát nézik amely 400 pont akkor ehhez nem jár az emelt pontszám 50 - 50 pont. Viszont, ha az érettségi emeltet nézik + a diplomát akkor oda már jár az emeltért is a plussz pont.


Amúgy meg ha nem ezt kérdezed akkor nem tudom milyen felvételiről beszélsz....

2019. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!