Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyógyszerészetin milyen a...

A gyógyszerészetin milyen a testnevelés?

Figyelt kérdés
Ha soha életemben nem vettem részt testnevelés órán, akkor is teljesíthető?

2019. jún. 10. 20:11
 1/6 A kérdező kommentje:
*Semmelweisre gondolok
2019. jún. 10. 20:12
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Szerinted bejár valaki?
2019. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondolom, hogy igen, mivel most olvastam az oldalukon, hogy kötelező.

[link]

Nem értem, hogy miért az, de ha valaki nem jár be, akkor hogyan kapja meg a diplomát?

2019. jún. 10. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Más egyetemről tudok nyilatkozni, de a tesi nem kar és szak függő. Egyetemi szinten van meghirdetve olyanra mész amilyenre akarsz, jógázhatsz, úszhatsz, lovagolhatsz, sportlőhetsz, testépíthetsz van egy halom lehetőséged.Vannak ingyenes és fizetős tesik is. Nálunk 10 alkalom teljesítése kötelező. Egy félévben 10x elmenni valamit sportolni teljesen vállalható.

Ha pedig eü oka van annak, hogy nem tesizhetsz fel is mentenek.

2019. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

"Tisztelt Hallgatók!



Szeretettel köszöntöm Önöket a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sportközpontjának nevében!


1. Kötelező testnevelés


A „Testnevelés I-IV.” (EKK hallgatóknak I-VI.) tantárgyat háromféle módon lehet teljesíteni, ezek a következők:

1.1. Testnevelés óra

Minden érintett csoport a saját órarendjébe illesztve találja meg kéthetes, eltérő (páratlan és páros) ciklusban. A tanítás páratlan héttel kezdődik (semmelweis.hu/sportkozpont/orarend). Az órák 90 percesek, melyből 60 perc testnevelő tanár által irányított foglalkozás, majd 30 perc szabadon választott sportmozgás.

Az aláíráshoz szükséges aktív részvétel száma: 6.

Elmaradt óra pótlása: bármely testnevelés órán, de egy héten egyszer van lehetőség az aláírásért testnevelés órán részt venni.

1.2. Sportágspecifikus óra

Azoknak a hallgatóknak ajánlom, akik a kínálatból találnak a számukra megfelelő sportágat és azt be tudják illeszteni az órarendjükbe. Ezeken az órákon alap, illetve középhaladó szinten foglalkoznak az adott sportág mozgásanyagával. Heti 1x60 perces elfoglaltságot jelent. A jelentkezők száma korlátozott!

Sportágspecifikus órák: aerobic, cheerleading (heti 2x), floorball kezdő, golf kezdő, jóga, kosárlabda, labdarúgás, sporttúra (péntekenként 5x3 óra tömbösítve), szivacstenisz, TaeKwonDo, tenisz kezdő, tollaslabda, zenés alakformáló torna.

Az aláíráshoz szükséges aktív részvétel száma: 10.

Elmaradt óra pótlása: testnevelés órán heti 1 alkalommal.

1.3. Edzés

Azok számára ajánlom, akik rendelkeznek előképzettséggel az adott sportágban, illetve ha szükséges, speciális felszereléssel (jégkorong). Heti 2x60 perces elfoglaltságot jelent, jellemzően az esti órákban, illetve a mérkőzéseken való részvételt.

Edzéstípusok: a Medikus Kupa 5 sportága: kézilabda, kosárlabda, labdarúgás, röplabda, vízilabda, valamint jégkorong és női-férfi labdarúgás a külföldi hallgatók számára (SIFT).

Az aláíráshoz szükséges aktív részvétel száma: 18, melyet csökkent a versenyeken való szereplés (Medikus Kupa: -2, Egyetemi Bajnokság: -3).

Elmaradt óra pótlása: kizárólag edzésen.


Mindhárom óratípusra a Neptun rendszerben lehet jelentkezni a tárgyfelvételi időszakban, az órák az első tanítási héten kezdődnek.


3. Helyszínek


3.1. Testnevelés órák helyszíne: 1107 Bp, Zágrábi u. 14.

3.2. Sportágspecifikus óra

Aerobic, cheerleading (részben), floorball kezdő, jóga, kosárlabda, labdarúgás, szivacstenisz, TaeKwonDo, tollaslabda, zenés alakformáló torna: 1107 Bp, Zágrábi u. 14.

golf: St.Lőrinc Golf Club, 1238 Bp, Szentlőrinci út 19-21. (www.lorincgolf.hu)

tenisz: 1101 Bp, Vajda Péter u. 38., illetve télen 1103, Bp. Kőér u. 1/a

sporttúra: a Budai hegyekben, találkozó mindig a zugligeti autóbusz végállomáson

3.3. Edzések

Kézilabda, kosárlabda, labdarúgás, röplabda: 1107 Bp, Zágrábi u. 14.

Vízilabda: SE Vízilabda Klub, 1124 Bp, Csörsz u. 18. (MOM)

Jégkorong: egyeztetés alatt


4. A sportfoglalkozásokon való részvétel feltételei


4.1. Felszerelés

Sportolásra alkalmas ruházat és cipő szükséges, a cipő átváltása kötelező!

A tájékoztató után már az első sportfoglalkozáson aktív sporttevékenység lesz!



4.2. Késés, pótlás

A későn érkező hallgató az óra megkezdése után nem kapcsolódhat be a munkába, az elmaradt óráját máskor kell pótolnia.

Előre pótolni nem lehet. Testnevelés tárgyból 3 óra pótlására van lehetőség, a többit a felvett helyen kell teljesíteni! Ha a hallgató saját órája az elrendelt oktatási szünet idejére esik, az automatikusan elfogadásra kerül.

4.3. Jelenlét nyilvántartása

A hallgató kötelessége, hogy az óra végén regisztráltassa magát a tanárnál. Az első órán minden hallgató kap a saját Neptun kódjával, nevével és vonalkódjával ellátott kártyát, melyet minden órára el kell hoznia, mivel az elektronikus regisztráció ez alapján történik. Utólagos regisztrációra nincs lehetőség.


5. Felmentések


Az idegen nyelvű orvosképzésben részesülő hallgatók felmentését a Külföldi Hallgatók Titkárságán kell kérvényezni.

Magyar nyelvű képzésben résztvevő hallgatóknak a sportági és egészségügyi felmentését a Sportközpontban kell kérvényezni és beadni legkésőbb 2015. szeptember 30-ig.


Sportmunkára hivatkozva azok a hallgatók kérhetnek felmentést, akik nemzetközi eredményeket érnek el, valamint első osztályú (OB I., NB I.) versenyzők. A szakági sportszövetségi és egyesületi igazolást kell benyújtani a felmentést kérő lappal együtt a Sportközpont igazgatójának.

Egészségügyi felmentést kérő hallgatóknak a Sportközpontban kitöltött Felmentési kérelemmel, valamint az utolsó kórházi, klinikai szakorvosi zárójelentéseikkel, kezelőlapjukkal együtt a Foglalkozás -Egészségügyi Szolgálat igazgatójánál, Dr. Szilágyi György klinikai főorvosnál kell megjelenni az Igazságügyi Orvostani Intézetben: IX. ker. Üllői út 93., tel: 215-7300.


Sporttal kapcsolatos bármilyen jellegű problémával személyesen vagy telefonon (215 9337) készséggel állunk rendelkezésre kedden 8.00-12.00 és csütörtökön 13.00-16.00 között."


Én ÁOKos vagyok. Be kell járni. Teljesíthető az tesi, de elég szr, pláne a nem sportágspecifikus órák. Az ÁOKon újabban 6 éves tesi bevezetését fontolgatják. A GYTKt nem tudom.

2019. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak fontolgatják, szeptembertől kötelező lesz végig a tesi. Én gytk-n vagyok, és igen, elég komolyan veszik, kötelező bejárni. Van az alap tesi, az minden 2. héten van 2 óra, de lehet mindenféle szabadon választottat is felvenni pl. jóga, önvédelem, salsa, alakformáló stbstb, ezek heti 1x vannak (10 alkalmon kell kötelezően ott lenni, kártyát csippantanak, ha nem vagy pontosan ott, akkor nem olvassák be a kártyád).

Az alap tesi első órájában különböző feladatokat csinálnak, kb általános-gimis tesi órákhoz hasonló, a 2. órában pingpong, kosár ilyesmi. De ha ezt nem szereted, a többi felkínált órából biztosan tudsz olyat találni, ami annyira nem megerőltető. Pl én most salsára jártam fél évet, hát nem volt túl komoly. :D

2019. jún. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!