Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes tanulni?

Hogyan érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Te hogyan tanulsz? Melyeg a legjobb tanulási módszerek?


Infó szóbelire a 20 témakört kéne megtanulnom jövőhét szerdáig.



2019. jún. 10. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én úgy, hogy a fontosabbakat a végére hagyom..majdnem hogy az utolsó pillanatra. Mert jelenleg nem úgy fog az agyam és hamar elfelejteném. Amiből az írásbeli jól sikerült azt most megtanulom. Számomra annyival könnyebb hogy egész évben szinte a tételeket kérdeztek, így csak át kell olvasni párszor.
2019. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyetemen néha 2 nap alatt tanulunk meg ennyit 1-1 vizsgára, mert muszáj.

Azzal kezdeném, hogy nem gyakorikérdésezek, hanem azt nézem amit kell :D

Az első napokat nagyon told meg, annyit tanulj amennyit csak tudsz. Én megtanultam, hogy az éjszaka az alvás ideje, inkább korábban felkelek, és 8-9nél sose tanulok tovább.Az utolsó napra már ne hagyj új anyagot, csak ismétlésre hagyd meg.

Nekem sokszor segít, ha írok egy vázlatot mi közbe tanulom a tételt, aztán magamban felmondáskor, írom azt is kulcsszavakkal ismét.

2019. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy az alvás kárára ne menjen a tanulás, mert amikor alszol, akkor kerül át a hosszútávú memóriába az aznap megtanultak. Másnap átismételed az előzőnapi anyagot.

Csinálj időbeosztást, hogy mikor mit tamulsz, húzd ki a lényeget, ha nem értes valamit, akkor keress utána, olvasgass a témában.

Tanulj meg napi 4 tételt, akkor 5 nap alatt kész és 2 napig ismételhetsz. Egyeltalán nem lehetetlen, csak állj hozzá pozitívan.

2019. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most úgy csinálom, hogy 9 kor kelek és kb délig tanulok.

30 perces "műszakokba" és 5 perc szünet közte.

Ha megtanultam egy témakört akkor leírok róla mindent fejből és ezeket minden este és reggel átolvasom 1x így talán megmarad mind a 20 addigra.

2019. jún. 12. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!