Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosisok vagy már...

Állatorvosisok vagy már végzettek! Tudnátok kicsit mesélni, évekre lebontva milyen zsúfolt az órarend az egyetemen?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg, hogy remélhetőleg szeptembertől elkezdhetem én is állatorvosi tanulmányaimat, ezért érdeklődnék efelől. Például tudom, hogy vannak egyetemek, ahol amennyiben ügyesen csinálod az órarendedet, akár egy hétköznapod, pl. a péntek szabad is lehet. Erre gondolom itt nincs lehetőség, mert ahogy hallottam, elég kemény képzésről van szó, biztosan csomó gyakorlattal meg kötelező előadással... De mégis, mennyire érdemes számítani estébe nyúló, hosszú napokra? Ezt már csak a hazajárás szempontjából is jó lenne látni, amit azért tervezek hétvégente, legalább az elején (Csongrád megyei vagyok amúgy), csak nem tudom, mennyire lesz majd kivitelezhető.

18/L



2019. jún. 10. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy félévet jártam.

Az órarendedet készen kapod, nem te fogod összeállítani. Be leszel osztva egy csoportba és gyakorlatokon azokra az órákra mész be, amikor a csoportodnak van az órája.


Pénteken délelőtt nekünk előadások voltak, olyan 12-14 óra körül volt vége. (Előadótól ús témától függ.)

Egyébként annyira nem zsúfolt, nem kell mindig egész nap ott lenni, vannak lazább napok. Olyankor szívás, ha távolabb laksz és kétszer is vissza kell jönni ugyanazon a napon, mert pl. reggel volt előadás, aztán délután háromtól meg anatómia van. Én ezt utáltam.

2019. jún. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon függ a csoportbeosztástól. Az első évben 8csoportra lesztek osztva, ez késöbb 6ra fog csökkeni. Az előadások egy időben vannak az egész évfolyamnak, általában reggeltől. A gyakorlatok pedig késöbb. De mivel egyszerre csak 1 vagy 2 csoport fér el az adott gyakorlati teremben, így sajnos vannak lyukas órák. Az én csoportom legtöbbször szerencsés, de vannak olyanok, hogy pl délben vege az előadásnak és 4től van gyakorlat. Az első két évben többször is volt olyan nap, hogy 8ra mentem és este 8ig óra volt (néha lyukas nélkül).

Ha van 2-4 szabad órám az egyetemen akkor én bemegyek a menzára megebédelni, ha jó odő van akkor kiülök a parkba tanulni vagy ha többen vagyunk bent akkor könyvtárba megyünk tanulni.

Péntekenként az első évben délelött még vannak előadások, másodévtől már szabad volt nekünk. Viszont azóta változott a tanterv, vannak új tárgyak, van ami nekünk 1 félév volt és most szétszedték 2re. Úgyhogy ez nem biztos, hogy így marad. Viszont az egyetem honlapján, az oktatás->tanulmányi osztály->órarendek fül alatt megtalálod ennek a félévnek az órarendjeit, a mintatervek fül alatt pedig, hogy melyik félévben milyen tárgyak lesznek.

2019. jún. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) ment a zöld kéz
2019. jún. 11. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!