Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a gépi forgácsolón...

Hogyan kell a gépi forgácsolónak kiszámítani a a fordulatszámot?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, a képlet van meg, de hogy kell kiszámolni? Tegyük fel az anyagvastagság 90mm.


A válaszokat előre is köszönöm.



2019. jún. 16. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Még sose számoltam ilyesmit,de ennyi adat tuti nem elég, minimum kéne az,hogy mennyi mm-t megy a gép egy fordulat alatt vagy amiből ez kiszámítható, vagy hasonló..
2019. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megvan a képlet, mi az, ami problémát okoz?

Milyen megmunkálási módról van szó egyébként?

Az anyagvastagság önmagában biztos nem elég ahhoz, hogy kiszámold. Periódusidö esetleg nincs megadva? Vagy kerületi sebesség? Esetleg teljesítmény?

2019. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

n=(vc*1000)/(d*π)


Pofon egyszerű képlet, hol ebben a gond?

-vc [m/min] a vágósebesség, másképp a forgó test kerületi sebessége, ahol zajlik a forgácsolás

szerszám gyártója adja meg, hogy adott anyagra mennyi az ideális érték, amit bír a szerszám termelékeny felhasználáshoz

-mértékegysége miatt van egy ezres szorzó, mivel a gépészet általában mm-t használ, vc pedig m/min-ben van

-az átmérő amire forgácsolsz

Itt azért megértem, ha van probléma. Pl 10-es anyagot 5-re esztergálsz egy fogásból, akkor a 10-es vagy 5-ös átmérőt használnád? Elvileg az utóbbit kell, de épp ezért nagyolásnál kisebb vágósebességet és nagyobb előtolási paramétereket használnak.

-π biztosan megy pár tucat számjegyig is fejből 3.14159...

-n [1/min] percenkénti fordulatszám


Amúgy CNC-n a legtöbb vezérlőn van konstans vágósebességszámítás, vagyis az adott pozíció alapján automatikusan számolja a fordulatszámot.

2019. jún. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!