Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik a Bursa Hungarica?

Hogyan működik a Bursa Hungarica?

Figyelt kérdés
A helyi önkormányzatnál kell megkérdezni h egyáltalán abban a városban/községben/faluban lehet e pályázni? Mik a feltételek? Miket néznek (anyagi helyzet, tanulmányi eredmény)? Érettségi eredményt néznek vagy meg kell várni az első félévet az egyetemen?
2010. júl. 8. 20:25
 1/6 anonim válasza:
100%

Önkormányzat meghirdeti, és Te pedig megpályázod. Szociális helyzetet vizsgálnak. Van egy űrlap, és azt kell kitölteni. 2 éve már költségtérítéses hallgatók is megkaphatják. A pályázók közül a helyi önkormányzat választja ki azokat, akik megkapják. Van, ahol kb. mindenki kap egy minimális összeget, de van ahol szigorúak, és csak igazi rászorulóknak adják. Nem nagy az összeg, de 10 hónapra szól, szóval sok kicsi sokra megy.

Az felsőfokú tanulmányaikat megkezdőknek (tehát Neked) egy külön űrlap van. (tavaly legalábbis így volt)

Az viszont lehetséges, hogy nem minden önkormányzat vesz részt az ösztöndíjprogramban... hála neked recesszió...:S

2010. júl. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha nekem elbírálják h jár, akkor már szeptembertől kapom? Kb mekkora összeg 1 hónapra? 5-10ezer? Egy összegben kapom vagy havonta?
2010. júl. 8. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Max 10 ezer forintot kaphatsz havonta, ez attól függ, mennyire vagy szociálisan rászorult. 10 hónapnyi pénzt kapsz, egyszer szeptembertől januárig, aztán márciustól júliusig.
2010. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem felvesznek én kapok ősztől 10500 Ft-ot.

2 típusa van. Az egyiket akkor pályázhatod meg, mikor már tanulsz egyetemen/főiskolán, akkor amikor meghirdetik. Ez nem tudom mennyi időre kapod meg. A másik típust még 12.-ben lehet megpályázni október-november környékén (legalábbis nekem akkor lehetett) és ha megkapod, akkor 6 félévre kapod meg, vagyis 3 évre.

Szociális helyzetet néznek csak. Én egy elég kicsi faluban lakom, itt ha pályázik vki, általában megkapja, de nagyobb helyeken nincs így, ott szigorúbbak.

2010. júl. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha még nem tanulok egyetemen, csak fogok (ha felvesznek ami ugye nem sokára kiderül...), akkor melyik fajtát kell megpályázni?
2010. júl. 9. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első változatot. Majd úgyis meg lesz hirdetve, csak érdeklődni kell.
2010. júl. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!