Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bursa Hungarica és hallgatói...

Bursa Hungarica és hallgatói jogviszony megszüntetése. Segítesz?

Figyelt kérdés

2010/2011-es tanév második félévében megszüntettem hallgatói jogviszonyom. Eddig minden évben részesültem BH ösztöndíjban. Kell őket értesítenem valamilyen formában, hogy nincs hallgatói jogviszonyom vagy csak egyszerűen ne igényeljem meg és kész?

Köszi a választ!


2011. szept. 1. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Kell értesítened igen. A szabályban is le van írva asszem 8 napod van arra hogy értesítsd őket erről.

Ugye amúgy kapnád a 2011/12/1-re is de jogtalanul.

2011. szept. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen csak én úgy tudtam, hogy minden évben meg kell igényelni és ha nem igényelem akkor nem kapom. Eddig nem én intéztem azért nem vagyok képben. 8 napon belül? Kicsit mintha lekéstem volna...
2011. szept. 1. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden évben igényelni kell ez iga, de mivel októberben igényled, ha megkapod, akkor mindig úgy, hogy a tavaszi félév-őszi félév párosra.

Ha Te a tavaszi félévben fejezted be akkor az őszire is kapni fogod jogtalanul. Ezt később észreveszik ezért kell jelezni.

2011. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tanévre kapod a bursát, hanem naptári évre. Amit tavaly ősszel megpályáztál, azt 2011ben kapod. Tehát mindenféle megigénylés nélkül járna most ősszel is.

És is úgy tudom, hogy be kell jelenteni. Tesóm is otthagyta két éve a sulit, de nem szólt senkinek, egyszerűen nem kapta a pénzt. De attól még kellene szólni.

2011. szept. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fogja megkapni a pénzt, mivel a suli utalja, nem? A suli rendszerében meg nincs bent.
2011. szept. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Holnap elküldök egy lemondó nyilatkozatot.

2011. szept. 1. 09:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt az információt kaptam, hogy nem kell semmit tennem, mert mikor igazolást kérnek az iskolától, hogy van-e hallgatói jogviszonyom akkor nyilván nemlegest választ kapnak így nem utalnak.
2011. szept. 14. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!