Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mennyi ösztöndíj...

Egyetemisták! Mennyi ösztöndíjat kaptok? Hogyan lehet többet szerezni?

Figyelt kérdés
Én mindent beadtam, amit tudtam és eddig egyedül tanulmányit kaptam, ami 13.000 forint volt egy hónapban (4,3-as KKI). Na most ezen nem tudom, hogy mennyit tudnék javítani, mert ezért is kellett tanulnom nem is keveset, de ez azért nem egy nagy összeg... Mindig mindenki mondogatja, hogy mennyi ösztöndíjat kap, félreteszi vagy abból fizeti a költségeit, ahhoz képest én még a kolit sem tudnám ennyi pénzből kifizetni, mert még az is drágább.
2019. jún. 17. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
17.000-et kaptam, én is próbálok félretenni belőle, de nem ebből akarok megélni.
2019. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit, rég elengedtem a témát. Dolgozok és azzal keresem a pénzt, az ösztöndíjért számomra nem éri meg küzdeni. Mármint nem fogok csak azért a piti tárgyakbòl is javító vizsgát tenni meg sokat készülni, hogy talán megkapjam 1-1,5 napi bérem.

Szerintem semmire se elég, évek, évtizedek óta nem emelték. 2000 elején se ért sokat, de azóta még sokkal kevesebbet.

Egyébként amikor kaptam én is ennyi körül, talán 11 ezer volt.

2019. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Hat én mernokin 25 korul szoktam kapni 4 körüli atlagert. Nagyban fugg a többiektől is... viszont az sosem jutott eszembe,hogy ezert menjek javitovizsgazni. Nem eri meg azert a + 5 ezer forintért.Ha tenyleg szukseged van a penzre akkor suli mellett siman el tudsz menni valahova gyakornoknak es az egybol fizet havonta min 50-60 ezret. Jobb helyeken joval tobbet!
2019. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Támogatnak a szüleim, szóval alapvetően nem ebből kellene megélnem, csak nyilván az jó, ha innen is származik egy kis pénz, amiért úgymond nem kell külön megdolgozni. Nekem csak az a fura, hogy néhányan tényleg ilyen tök nagy összegeket emlegetnek, ilyen 50-60 ezer forintokat és elképzelni nem tudom, hogy ösztöndíjakból hogyan lehet ennyi pénzt összeszedni.
2019. jún. 17. 10:40
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Egyik volt évfolyamtársam nagyon nagy stréber volt, tanulásból állt az élete. Na ő volt, hogy 35 ezret kapott. De annyi tanulás szerinted megéri? Ahhoz ez még mindig nagyon kevés, legalábbis szerintem. Én 4,3 körül átlagra 15 ezer körül kaptam, az volt a max.
2019. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy botrányosan jól sikerült félévem, azután kaptam 35.000 ft-ot, amúgy olyan 25.000 körül szoktam kapni mérnöki szakon 4,3 körüli átlagokkal.

A hallgatói normatíva, amiből a tanulmányi ösztöndíjat aztán fizetik az egyetemek 119.000 ft/félév/hallgató , ha ezt elosztjuk öt felé, akkor 24.000 ft-os ösztöndíj jönne ki, de mivel ebből a normatívából fizetik a szoctámot, tartják fen a HÖK-őt, stb, ezért ennél is kisebb átlag ösztöndíjjal lehet számolni, persze tanulmányi átlagtól, és szakátlagtól függően ki többet, ki kevesebbet, és mások meg semennyit nem kapnak.

Aki 50-60.000 ft-os ösztöndíjat kap, az csaknem biztos, hogy nem csak sima tanulmányi ösztöndíjat kapja, hanem pl Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat, vagy más alapítványok, cégek által kiírt ösztöndíjat is kap, esetleg félárva, hátrányos helyzetű, stb, és az ösztöndíjhoz számolja az emiatt kapott szoctámot is.

2019. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még 2005-ben (utolsó évben) kaptam a legmagasabb ösztöndíjamat. Akkor köztársasági ösztöndíjjal is meg volt spékelve, összesen ha jól rémlik, 73ezer forint körül volt.
2019. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
En azt mondom nem éri meg megszakadni az osztondijert...Penz kell elmesz hetvegente 1-1 napot dolgozni diakkent napi 7-8 ezerert es ott van a zsebedben 25-30 ezer forint havonta. Hiába szakitod meg magad a tanulassal, van hogy a tanár is lehuzza a jegyed és az még szarabb érzés. Egyebkent szoctammal egyutt kapnak gondolom annyit, ugy mar en is kaptam 40 körül pedig nem vagyok egy streber.
2019. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a nagyobb összegek nem csak tanulmányi ösztöndíjak, hanem szociális + egyéb megpàlyàzott dolgok.
2019. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Havi 40k ötös atlagra mérnöki szakon.
2019. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!