Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták/főiskolások ti...

Egyetemisták/főiskolások ti általában mennyi ösztöndíjat kaptok és hogyan sikerül beosztani?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én elsőéves vagyok, eddig kb 20-25 ezret kaptam, de mondjuk én nem Magyarországon tanulok, csak átszámoltam. Elég volt lakbérre, és egy kevéske meg is maradt.
2010. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kaptam, sosem volt több 12 000-nél, még színötös átlaggal sem. Megélni nem lehetett belőle, dolgoztam egyetem mellett.
2010. febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Családi történet, még az ötvenes évekből.

Rokon megkapja az ösztöndíját, mutatja nagy büszkén az öregnek. Erre ő:

- Te kölyök!! Ha megtudom, hogy loptad ezt a pénzt, én szíjat hasítok a hátadból!!

Nem hitte el, hogy pénzt lehet keresni azzal, hogy valaki a padot koptatja. Annyi volt, mint az ő egyhavi fizetése, amit bányászként keresett.

A mai egyetemi alamizsna mire elég?

2010. febr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként a "kölyök" nemrég megkapta az aranydiplomáját is a régi egyetemétől. Ez ugyebár 50 évvel jár a diplomázás után. Találjátok ki, mit kapott mellé?

Egy háromezer (3000!!) forint értékű könyvutalványt. Megnéztük a könyvesboltban, ez egy fél (vastagabb könyv esetén egyharmad) egyetemi tankönyvre elég. Ugyanis a könyvek ára 6000-10000 forint között mozog.

Én lesz@rom, az a lényeg, hogy megérte ezt a kort, meg egészséges, de ez tényleg röhej. Akkor inkább ne adjanak semmit a diploma mellé.

2010. febr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Én előző félévben 12ezret kaptam szoc alapon (első félévem volt), most viszont 20 körül várom tanulmányi alapon. Azt azért hozzáteszem, hogy BME-n tanulok, mert az országban ez az egyik leginkább támogatott egyetem. Meg is érdemli, nagyszerű emberek kerülnek ki innen :)
2010. febr. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Előző vagyok. Bocsi, lemaradt a "beosztás".

Én szerencsés helyzetben vagyok, mert hétköznapi étkezésekre otthonról kapok pénzt (nem túl bőségesen, napi 1000 forint körül általában), így csak az extra kiadásokat kell zsebből fizetnem (kolidíj, netdíj, kondibérlet, jegyzetek, bulik). Ez nem hangzik túl soknak, de az előző félévet így is mindössze 7000 forint plusszal zártam (pedig vásárolgatni sem voltam, kivéve a karácsonyt). Változnak az árak...

2010. febr. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
50%

Csak a BME-ről kerülnek ki olyan nagyszerű emberek?XDXD

Kétlem...:D

2010. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
A BME-ről szó szerint kikerülnek "nagyszerű" emberek... :D
2010. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
jó és aki nem koleszos ? :)
2010. febr. 15. 14:38
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a (katonai) toborzó irodában azt mondták a ZMNE-n 40 ezer a kitűnő közeli ösztöndíj.
2010. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!