Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi egy szóbeli érettségi...

Mi egy szóbeli érettségi folyamata?

Figyelt kérdés

Holnap magyarból, történelemből és szakmai tantárgyból fogok szóbelizni. Le tudná nekem írni valaki, hogy mi ennek a menete? Úgy értem, egymás után felelek a tantárgyakból, vagy mindenki lemegy pl magyarból, stb? A történelemre tudom, hogy van kidolgozási idő. Szakmai informatikára és magyarra is van?

Köszönöm szépen!


2019. jún. 18. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tárgyanként egymás után, megszakítás nélkül megy. Két tárgy között ha kell kimehetsz mosdóba, de ha kihúztad a tételt, onnantól a felelet végéig nem mehetsz ki. Mindig van felkészülési idő, kivéve idegen nyelvből, ott húzol és azonnal mondod. Magyarból két tételt húzol, egy nyelvtant és egy irodalmat. Egyszerre húzod őket és dolgozod ki, hogy melyikkel kezded azt te döntöd el. De mindenképp dönts, olyat ne mondj hogy mindegy. Ha megengedsz egy tippet, azzal kezdd ami jobban megy. Így a tanár azt látja hogy milyen jó vagy és a másikhoz is jobban állhat hozzá.
2019. jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Megfogadom a tanácsod:)
2019. jún. 18. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!