Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános kifejezéseket...

Általános kifejezéseket szóbeli érettségihez?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a szóbelim szóval sürgős segítség kellene légyszi. Bármilyen kifejezést amit betudok integrálni a mondanivalómba időhúzásképp vagy valami általános dolgot amit lehet mondani szóbelin, akár külön-külön irodalom, nyelvtan, töri és infóra.

Előre is köszi a válaszokat!



2019. jún. 18. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne szlengezz, mindent helyezz el térben-időben. Szépen, választékosan beszélj, pl. “Hát szerintem” helyett úgy mondd, hogy “úgy gondolom, meglátásaim/véleményem szerint” stb. Összefoglalásba, értékelésbe ne úgy csapj bele, hogy “na azt akkor”, hanem úgy, hogy “összegezve a tényeket, az a véleményem”.
2019. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj már. A tételt elolvasod, és kigondolod a választ, majd elmondod a saját szavaiddal. Nem kell semmit kívülről "beintegrálni" - az kilógna úgyis. Menni fog, fel a fejjel!
2019. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a biztatást, és tudom, hogy ne magoljak be pontos szövegeket, csak hogy tud e esetleg valaki valami olyasmit, mint pl: "Témám a felvilágosult abszolutizmus bemutatása II. József uralkodása alapján. Feleletemben kitérek a.......". Vay valami hasonlóra gondoltam.

Előre is köszi!:)

2019. jún. 18. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyeneket írtam az első kommentemben...

Normálisan beszélj, a hivatalos stílushoz legyél közelebb, mint a szlenges diáknyelvhez. Pont úgy, ahogy a példádban is írtad.

2019. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!